به گزارش هنرآنلاین، تور موسیقی محمدرضا لطفی که از 25 شهریور ماه در شهر ساری آغاز شده و قرار بود در چهار شهر استان مازندارن به صحنه رود؛ به دلیل نگرفتن مجوز در شهربابلسر لغو شد.

محمدرضا لطفی در توضیح لغو کنسرت خود در بابلسر گفت: گروه ها همنوازان شیدا از 7 ماه پیش تدارک یک تور موسیقی برای استان مازندران دیده بودند و با اینکه برگزار کنسرت در شهرستان ها توجیه اقتصادی ندارد ولی موظف به برگزار این کنسرت شد.

وی با اشاره به اینکه در این تور قرار بود در شهرستان بابل نیز اجرا داشته باشند، افزود: شهر بابل از نظر برگزاری کنسرت شهری است که حاشیه های زیادی دارد و امکان برگزار کنسرت در آن بسیار سخت است.اما شهر ساحلی بابلسر همواره بدون مشکل کنسرتهایش را برگزار میکرد و مردم در آرامش به کنسرت می رفتند.

این آهنگساز و نوازنده تار از برخورد رئیس اداره ارشاد بابلسر انتقاد کرد و اظهار کرد: متاسفانه مدیر اداه ارشاد بابلسر درآخرین روزهای مانده به کنسرت، از دادن مجوز خودداری کرده و دیگرن هادهای شهری را مقصردانست؛ در حالیکه با بقیه نهاده های زیربط مانند فرماندار و غیره تماس گرفته شد و همه اعلام کردند که ما با اجرای کنسرت مخالفتی نکرده ایم.

سرپرست گروه موسیقی همنوازان شیدا با تاکید بر این موضوع که بیش از 45 سال برای هنر موسیقی این مملکت زحمت کشیده است،خاطرنشان کرد: همواره تلاش کرده ام به تنومند شدن درخت موسیقی و آواهایی ایران زمین کمک کنم اما دریغ از حمایت های کوچک! به نظرم مسئولان باید رسیدگی های لازم را برای برطرف کردن این مشکل بزرگ در شهرستان ها انجام دهند.

محمدرضا لطفی در پایان گفت: آیا دولت ما مرکز تصمیم گیر واحد ندارد؟ آیا وزیرارشاد قادر نیست این گونه مسائل را در چهارچوب یک اساسنامه واحد به اجرا در آورد؟

گفتنی است، محمدرضا لطفی به همراه گروه موسیقی همنوازان شیدا به خوانندگی علیرضا فریدون پور25 الی 27 شهریور در شهرساری به صحنه می رود.

این آهنگساز و نوازنده تار همچنین 29 الی 31 شهریور در شهرستان آمل یکم الی 3 در شهرستان قائم شهر کنسرت خواهد داد و قرار بود 5 الی 7 مهرماه در بابلسر به صحنه رود که که مجوز آن لغو شد.

پایان پیام/45