به گزارش هنرآنلاین ، شروین مهاجر نوازنده مطرح کمانچه و سرپرست این کنسرت درباره جزئیات این اجراها گفت: این برنامه به مدت سه شب و تاریخ های 19، 20 و 21 مهرماه سال جاری توسط شرکت آوای باربد در دوبخش به روی صحنه خواهد رفت که در بخش نخست دو نوازى کمانچه و سازهاى کوبه اى را خواهیم داشت و در بخش دوم نیز آثاری از احمد پژمان، فردین خلعتبرى، حمید دیبازر، على قمصرى و فرخزاد لایق اجرا خواهد شد.

وی درباره اهدافی که از اجرای آثار بی کلام دنبال می کند، توضیح داد و افزود: چند سالی‌ بود در نظر داشتم مجموعه ‌ای از آثار شخصی‌ و آهنگسازان ارزنده‌ ای که با آنها کار کردم را به روی صحنه ببرم ولی‌ به علت مشغله کاری و سفرهای زیاد، هر بار این مهم به تعویق می ‌افتاد. بسیاری از دوستان نزدیک و هنرمندم از من سوال میکردند که پس چه زمانی‌ می‌توانم بیشتر به خودم و تعلقات شخصی‌ و مستقل بپردازم و این انتقادات که به جا و از روی مهر بود مرا بر آن داشت که مصمّم تر از همیشه مجموعه ای را انتخاب کنم که بخشی از آن مربوط به کارهای پراکنده ای بود که در این سالیان درخلوت خودم نواخته و ضبط کرده بودم و آنها رابه نت در آوردم و برای ساز کمانچه تنظیم کردم. همچنین تصمیم بر این شد که در بخش دوم مروری داشته باشم بر خاطرات گذشته و آثار آهنگسازانى که یادگار بهترین تجربیات کارى من در نوجوانى بوده اند.

شروین مهاجر خاطرنشان کرد: دراین کنسرت ترجیح دادم رپرتوار بى کلام به روى صحنه ببرم و تمرکز بر موسیقى سازى باشد. همیشه در نظر داشتم برای ارتقاء سطح کمانچه نوازی و رشد فکری ام بعضا در بسیاری کارها خودم را به چالش بکشم و از تجربه کردن و نو آوری نهراسم و دلم می‌خواست لهجه و زبان خاص خودم راداشته باشم، در حالى که بدون تعصب به مکتب آموزشى ام وفادارم و قدردان زحمات اساتیدم. لازم به ذکر است که در این اجراها پدرام فریوسفى (کنسرت مایستر، ویولن)، همایون نصیرى (پرکاشن و سازهای کوبه ای)، على جعفرى (ویولن)، نیلوفر محبى (ویولن)، امین غفارى (ویولن)، سهراب برهمندى (ویولا)، کاوه تسعیرى (ویولا)، آتنا اشتیاقى (ویولنسل)، نگار نوراد (ویولنسل)، پورنگ پور شیرازى (کنترباس) و مصباح قمصرى (بم کمان) به عنوان اعضای این گروه، شروین مهاجر (سرپرست گروه، کمانچه) را در این کنسرت همراهی خواهند کرد.

پایان پیام/46