علیرضا قربانی؛ خواننده ارکستر ملی که پنج شنبه این هفته در برج میلاد به صحنه می رود، در گفتگو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین گفت: ارکستر ملی یک ارکستر ویژه و این اجرا نیز یک اجرای ویژه است که در ماه مبارک رمضان برای دومین سال متوالی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کنسرت در سال گذشته نیز با استقبال مواجه شد، تاکید کرد: زمان برگزاری این کنسرت در شبهای رمضان، زمان سختی است؛ چرا که هم کنسرت گذاشتن و هم کنسرت رفتن سخت است؛ بنابراین تا کسی عاشق موسیقی کلاسیک نباشد نمی‌تواند در چنین زمانی به تماشای اجرای کنسرت بنشیند.

قربانی همچنین افزود: البته هر هنرمندی در هر صنفی و با هر سبکی که دارد، مخاطبان خاص خود را دارد و آنها را با خود همراه می‌کند. ارکستر ملی هم از سال 77 تا کنون خواه ناخواه پرونده هنری قابل قبول خود را داشته است و مخاطبان را با خود همراه کرده است.

خواننده ارکستر ملی ایران گفت: اسم ارکستر ملی به هر حال در برگیرنده موسیقی بزرگی است که هنرمندان بزرگی در آن حضور داشته‌اند. ضمن اینکه تعداد کارهای این ارکستر در ایران و شهرستانها و بعد در خارج از ایران موجب شد تا عده علاقه‌مندان آن بیشتر و بیشتر شود. علاوه بر اینها اجرای موسیقی "شب دهم" برای اولین بار بود که در ایران اتفاق می‌افتاد مردم با این موسیقی خاطره دارند و به نوعی موسیقی این مجموعه تلویزیونی پرچم موسیقی محرم و رمضان است.

علیرضا قربانی تاکید کرد: این کنسرت در قالب مولتی مدیا برگزار می‌شود و نماهایی از خود سریال که مورد استقبال مردم بوده است همزمان با اجرای قطعات پخش خواهد شد. عنوان این کنسرت نیز "شب دهم" است و مردم را به خاطره‌هایشان می‌برد. به همین دلیل با استقبال خوبی از سوی آنها مواجه شده است. چون مردم 11 سال است که با این موسیقی زندگی می‌کنند.

وی در پایان گفت: این کنسرت در روزهای 5 تا 7 مردادماه راس ساعت 21:30 در سالن همایش‌های برج میلاد به اجرای عموم در می‌آید.

پایان پیام/43