کامبیز روشن روان، آهنگساز و نواپرداز، استاد و مدرس موسیقی در گفتگو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین با اعلام این خبر گفت: جلد سوم کتاب هارمونی جامع کاربردی که در مراحل پایانی قرار دارد، اواخر تابستان روانه بازار می شود.

این آهنگساز با اشاره به اینکه این اثر اولین کتاب تالیف شده درباره هارمونی است، درباره محتوای این کتاب گفت: این اثر یک کتاب تخصصی موسیقی در رشته آهنگسازی است و برای افرادی نوشته شده است که می خواهند برای ارکستر ملودی بنویسند، همچنین این مجموعه کاملترین منبع برای هارمونی است و به هنرجویان کمک می کند تا بفهمند هارمونی چیست.

این مدرس موسیقی با اشاره به اینکه این کتاب به موسیقی چند صدایی توجه دارد،گفت: این کتاب، موسیقی چند صدایی را از قرن 15 میلادی تا اوایل قرن 16 میلادی یعنی تا زمانی که موسیقی به آتونال می رسد را در بر می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این اثر به صورت تخصصی، هارمونی را مورد بررسی قرار می دهد و نکته های ویژه درباره هارمونی را که تا به امروز در هیچ کتابی درباره آن صحبت نشده است بازگو می کند.

کامبیز روشن روان با اشاره به اینکه این کتاب شامل 500 صفحه می شود، گفت: این اثر شامل 3 جلد کتاب درباره هارمونی است که جلد اول و دوم با این محتوا منتشر شده است و جلد سوم که آخرین جلد درباره هارمونی جامع کاربردی است به زودی منتشر می شود.

پایان پیام/46