به گزارش هنرآنلاین، استاد حوزه و دانشگاه "روحیه روشنفکرانه توأم با روحیه هنرمندانه را از خصوصیات شهید آوینی دانست و گفت: یک هنرمند واقعی زمانی که به حقیقت ناب هنر می رسد ، هنر واقعی را می‌بیند.

فروغ نیلچی زاده در مراسم گرامیداشت شهادت شهید آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی در سمنان افزود : امروزه هنرمندان دروغین آنقدر ویترین­های رنگارنگ دارند که هنرمندان واقعی و متعهد دیده نمی شوند، اما وقتی دیده می شوند ،هرگز از یادها نمی روند و هنرمندان متعهد مانند شهید مرتضی آوینی هرگز نمی میرند.

وی با بیان اینکه هنرمند بال پرواز به انسان می دهد ،خاطر نشان کرد : هنرمندی که فاصله خود و خدایش را با حقیقت از بین نبرد هنر او سرگرمی است و هیچ خاصیتی نخواهد داشت ، هنر ناب اسلامی و شیعی هنری است که ریشه های خستگی انسان را با آبهای باران نورانی آسمان آبیاری می کند، هنر واقعی هنری است که فرصت آسمانی شدن زمینی ها را مهیا می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که اگر اعجاز همه انبیا مقابله با جادو و سحر است ، اعجاز دین و پیامبر خاتم(ص) قرآن کریم است ، اضافه کرد : قرآن کریم با تمام زیبایی ها و ژرفای دست نیافتنی‌اش ، به خودی خود ، قدرت درمان گری دارد ،هنری که با زیبایی های قرآن گره بخورد ،هنر انقلاب اسلامی است.

دکتر نیلچی زاده تصریح کرد : امروزه هنر وسیله ای برای ثروت اندوزی ، شهرت ،خوشی ، آسایش و نه آرامش شده است ،به همین دلیل امروزه هنرمندانی که هنر واقعی را نشناخته اند و به کار نگرفته اند، بیچاره اند. وی تأکید کرد :چرا امروزه برخی از هنرمندان در صف اول متعادان حرفه ای ،صف اول فروپاشی خانواده ها و صف اول پوچگرایی قرار دارند؟چون هنر آنها واقعی نبوده است و درک صحیح و درستی از هنر ناب و اصیل ندارند.

این پژوهشگر و تحلیل گر اظهار داشت : امروزه هنرهای دیداری ،شنیداری و دیجیتالی مانند ماهواره ها ، گسترش زیادی پیدا کرده اند و سایر هنرها به نوعی هنر های رده دومی محسوب می شوند ، اینگونه هنرها نه تنها آرامشی ایجاد نمی کنند بلکه آرامش های موجود را هم از بین می برند.

دکتر نیلچی زاده ادامه داد : امروزه هنر حتی از اسلحه و مواد مخدر نیز برای سوزاندن بال های بشر پیشی گرفته است ،چون هنر واقعی نیست ، هنر ناب انقلاب اسلامی آشتی کنان بین خود و خدای فرد است و این هنر ، هنر واقعی است.

گفتنی است در ابتدای این مراسم چند تن از شاعران استان سمنان در وصف ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی سروده های خود را خواندند. همچنین به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از بانوان هنرمند بسیجی استان سمنان نیز تجلیل شد. شایان ذکر است این برنامه با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان در تالار آفتاب بر گزار شد .

همایش روز هنر انقلاب اسلامی ، بزرگداشت شهید مرتضی آوینی و سردار شهید حسن شاطری با حضور فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج)، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ، استادان و خواهران هنرمند بسیجی در تالار آفتاب اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد.

انتهای پیام/38