به گزارش هنرآنلاین، رهبر حیدری، مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان زنجان گفت: این کارگاه آموزشی با هدف ترویج فرهنگ پایداری میان جوانان و نوجوانان و همچنین جذب و گسترش فرهنگ داستان نویسی برای نویسندگان مطرح و هنرجویان نوپا و نوقلم استان با محوریت دفاع مقدس و ادبیات پایداری برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه شناسایی و معرفی استعداد‌های تازه و همچنین تولید محتوا در حوزه ادبیات پایداری از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه است، اظهار داشت: این کارگاه آموزشی چهارشنبه هر هفته در حوزه هنری استان زنجان برگزار می شود. مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان زنجان یادآور شد: این کارگاه ها با حضور علی الله سلیمی، نویسنده حوزه ادبیات پایداری و یکی از فعالان عرصه ادبی کشور برگزار می شود.

گفتنی است علی الله سلیمی، متولد 1347 در یکی از روستاهای توپ قره در حوالی زنجان است، وی تا کنون دو مجموعه داستان منتشر کرده که مجموعه داستان "زنی شبیه حوا" و "باران جنوب" از جمله آثار منتشر شده این نویسنده است. وی از فعالان عرصه ادبی بوده و مسئولیتهایی را نیز بر عهده داشته است که از آن جمله می توان به مسئولیت کانون ادبی در خانه فرهنگ‌ "تلاش"، "بعثت" و "دولت آباد" ، دو سال معاون سردبیر همشهری محله 19 و در حال حاضر سردبیر همشهری منطقه 9 تهران اشاره کرد.

داستان کوتاه "پارک، شب، بازی" وی به عنوان داستان برگزیده جشنواره سراسری داستان‌های کوتاه مینی مالیستی در خرم آّباد، داستان کوتاه "تابستان اروند" برگزیده جشنواره داستان کوتاه روزنامه جام جم و داستان "انتری که سوگوار لوطی است" نیز کاندیدای جایزه مهرگان شد.

کتاب های داستانی" آواز نخلستان"، " مسافر دجله" ، "یک جفت جغد غمگین" و "بادبرگ ها را سمت دره ها می برد" وی نیز در سال ۱۳۹۰ منتشر شده و در حال حاضر کتاب های "تلواسه رنگ انار"، "چهارده روایت از عشق صنوبر"، "سی و چهار فانوس روشن در خواب های کارون"، "آشنای شهر بادگیرها"، "زمستان و چله ها" و "طاهر کردستان" را زیر چاپ دارد.

انتهای پیام/