به گزارش هنرآنلاین، مجتبی آقایی، امیرعلی جوادیان و مجید ناگهی، داوری عکس‌های شرکت کننده در این سوگواره را برای معرفی برترین آثار بر عهده خواهند داشت.

مجتبی آقایی دارای لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، فوق لیسانس مدیریت امور فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک درجه یک هنری (دکترای افتخاری) در رشته عکاسی از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور است.

وی مدرس دروس تخصصی عکاسی در دانشکده های هنری کشور، مؤلف کتاب‌های درسی عکاسی آموزش و پرورش (رشته گرافیک شاخه کار و دانش) و عضو هیئت موسس انجمن‌های عکاسان بحران، عکاسان دوستدار میراث فرهنگی و گردشگری ایران، عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران است.

امیرعلی جوادیان نیز دارای مدرک درجه یک هنری است.

تدریس در دانشگاه، برپایی نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل وخارج از کشور، کسب جوایز مهم عکاسی، دبیری جشنواره‌های عکس و داوری عکاسی، عضویت در انجمن‌های عکاسی، فرهنگی و هنری به همراه چاپ و انتشار حدود 10 جلد کتاب عکاسی مصور کتاب ایران از جمله فعالیت‌های این هنرمند به شمار می‌آیند.

مجید ناگهی، دیگر داور سوگواره عکس حسینیه اعظم زنجان، عکاسی را در سال 1369 آغاز کرده است.

وی در شهریور 1372 وارد واحد عکس حوزه هنری شد و به همراه احمد ناطقی و اصغر داوود آبادی خانه عکاسان ایران را افتتاح کرد.

ناگهی از ابتدای تاسیس خانه عکاسان ایران تا سال 1382 در سمت‌هایی چون مدیر نمایشگاه‌ها، معاونت فرهنگی، مدیریت روابط عمومی در خانه خدمت می‌کند و تا به حال در 20 نمایشگاه گروهی و انفرادی شرکت داشته است.

گفتنی است، بیش از 150 عکاس با شرکت در نخستین سوگواره عکس حسینیه اعظم زنجان، دسته عظیم عزاداری حسینیه را به تصویر کشیده‌اند.

انتهای پیام/