به گزارش هنرآنلاین، این نمایشگاه در قالب یکی از برنامه‌های جنبی جشنواره‌ هنری «Focus Iran» شکل گرفته و در آن عکس‌هایی از شادی قدیریان، حمید قدرتی، نوید ریحانی (از اهواز)، مهرداد عسگری طاری و کتایون کرمی به نمایش درآمده است.

آثار این عکاسان ایرانی به انتخاب بریژیت رولویس، استاد و پژوهشگر دانشکده‌ هنرهای تجسمی دانشگاه لیل، در بخشی جداگانه با عنوان «هوای تازه» به معرض بازدید عموم گذاشته شده است. به گفته‌ برگزارکنندگان قرار است این نمایشگاه، در صورت فراهم شدن امکان، پس از Evreux در چند شهر دیگر فرانسه و سپس در بلژیک هم برپا شود.

جشنواره‌ هنری «Focus Iran» علاوه بر بخش عکس میزبان آثار دیگری از هنر ایران در قالب نمایش فیلم و موسیقی ایرانی هم هست. نمایش فیلم‌هایی از عباس کیارستمی، بهمن قبادی و چند اثر درباره‌ ایران از فیلم‌سازان غیرایرانی و اجرای موسیقی توسط جاوید افسری، مهسا وحدت و بهنام سامانی از دیگر برنامه‌های این جشنواره‌ هنری اعلام شده است.

گفتنی ا‌ست جشنواره‌ هنری «Focus Iran» به همت موسسه‌ فرهنگی «Scene Nationale» که یکی از دو شعبه‌ آن در شهر کوچک Evreux در ۱۰۰ کیلومتری شمال‌ غربی پاریس قرار دارد برگزار می‌شود و قسمتی از برنامه‌های مختلف فرهنگی ـ هنری متنوع این موسسه پیرامون گرایش‌های مختلف هنری از کشورهای اروپایی و آسیایی است که از پاییز امسال آغاز شده است. انتهای پیام/