به گزارش هنرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا خوشخودر خصوص نقش برگزاری جشنواره امام رضا(ع) در ترویج فرهنگ و معارف رضوی گفت: جشنواره رضوی ابعاد زندگی امام رضا (ع) را مورد بررسی قرار داده که از جمله ویژگی‌های شاخص آن رئوف بودن آن حضرت است که مردم با شخصیت این امام بزرگوار بیشتر آشنا شوند.

مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی افزود: الگوپذیری جوانان از سیره معنوی امام رضا(ع)، مهم‌ترین دستاورد جشنواره رضوی است.

وی با بیان اینکه هنرمندان در ترویج فرهنگ رضوی نقش مهمی دارند، اظهارکرد: نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ معنوی رضوی بسیار موثر بوده و هنر به نوعی زبان اقوام با شیوه‌های گوناگون است که هنرمندان با به تصویر کشیدن زندگی امام رضا (ع) شخصیت آن امام را به مردم به خصوص جوانان معرفی کرده تا الگویی برای زندگی خود قراردهند.

مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی نقش رسانه‌های عمومی را بسیار مهم در اطلاع‌رسانی دقیق و سریع دانست و افزود: مردم رسانه را به عنوان یک مرجع و منبع بزرگ علمی موثر دانسته که باترویج فرهنگ رضوی در آن می توانند از زوایای مختلف بیشتر با زندگی امام رضا(ع)آشنا شده و آن را در زندگی خود به کار ببرند.

وی با اشاره به اینکه راهکارهایی برای بهبود برگزاری جشنواره رضوی وجود دارد، خاطر نشان کرد: از قشرهای جوان به خصوص دانشجویان و اساتید دانشگاه ها بیشتر استفاده کرده و با آنها مشورت و از افکار و اندیشه آنها در خصوص بهتر برگزارکردن جشنواره بزرگ رضوی استفاده کنند.

گفتنی است دومین جشنواره ملی نقاشیخط و حروف نگاری رضوی از سری برنامه های دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با گستره ملی همزمان با هفته کرامت در خراسان جنوبی برگزار می شود.

انتهای پیام/