مهران یزدی، یکی از اعضای گروه "آنتی تعهدها" درباره نمایشگاه "سردخانه" به خبرنگار هنرآنلاین گفت: این نمایشگاه ترکیبی از اینستالیشن، عکس، ویدئو آرت و پرفورمنس با موضوع سردخانه است. این یک تجربه متفاوتی از فضای سردخانه در گالری است که به مدت دور روز 26 و 27 شهریورماه در گالری "آرتین" به اجرا در می‌آید.

وی در توضیح این نمایشگاه گفت: یخ زدن در فضایی مشخص تجربه عجیب و غریبی است،که گاهی معنی حضور را پررنگ می‌کند، حضور خاموشانی که در چارچوبی تعیین شده گفتمانی را تجربه می‌کنند که بیانگر وجود معلول آن‌هاست نه علت و ذات. یخ زدن، خفه شدن و مردن مصدرهایی هستند که فضای نمایشگاه سردخانه را در بر گرفته‌اند. مسیر تجربه عملی و نظری هنرمندان جوانی که برای بازسازی لحظه ای خاص فضای نمایشگاه را با مخاطبانشان شریک می‌شوند.

یزدی افزود: نمایشگاه سردخانه اولین تجربه تجسمی گروه "آنتی تعهدها" است. گروهی جوان که تلاش دارد هنر خود را با مرزشکنی و فرارفتن از محدودیت‌ها به کمک دوباره سازی رابطه میان مولف، اثر هنری، قدرت و جامعه معرفی کند.

این هنرمند بیان کرد: سردخانه می‌خواهد لحظه ای را تجربه کند و ارائه دهد که جامعه دچار یخ زدگی شده است. یعنی در واقع کنشگری عملی وجود ندارد و آن چیزی که ما به عنوان کنش اجتماعی و مسئولیت اجتماعی فرد در مقابل اجتماع از خودش هست را در قالب یخ زده در این نمایشگاه قرار داده‌ایم.

این عضو گروه هنری "آنتی تعهدها" آثاری که در این نمایشگاه دو روزه ارائه می‌شوند را اینگونه توضیح داد: چهار اثر در این نمایشگاه ارائه می‌شود. یکی عنوان مسخ که کار خودم، مهران یزدی است، دیگری "آیس بوک" کار بابک جواد زاده، اثری دیگر با نام "پس از 220 سال" کاری از بابک توانایی و اثر "چهره‌ها" از هادی خراسانی است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند 26 و 27 شهریور 92 به گالری "آرتین" واق در خیابان احمدآباد مشهد مراجعه کنند.

انتهای پیام/38