به گزارش هنرآنلاین، محمد مشکانی با اعلام این خبر گفت: آنچه امروز به عنوان قلم زنی شناخته می‌شود و مصنوعات فراوانی اعم از مس و برنج بوسیله آن تزئین می‌گردد در ایران دارای سابقه ای طولانی است. هنر قلم زنی از دیرباز در اصفهان رواج کامل داشته و اشیا قلم زده قدیمی از دوران‌های مختلف زینت بخش موزه‌ها و مجموعه های خصوصی است این هنر در حقیقت نوعی حکاکی بر روی فلزات است که اکنون کمتر از این هنر استفاده می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: این نمایشگاه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا گردیده که در این نمایشگاه 40 اثر از آثار عباس شیرخانی هنرمند سبزواری در نگارخانه امیرشاهی سبزواری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

مشکانی افزود: عباس شیرخانی در سال 1390 از آموزشکده فنی حرفه ای شماره 2 اصفهان (سروش ) شهرستان اصفهان فارغ التحصیل شده و پس از آن فعالیت خود را در رشته قلم زنی در شهرستان سبزوار آغاز و تا کنون آثار زیادی را ارائه نموده و هم اکنون در کارگاه خود با عنوان نقش جهان مشغول به فعالیت در این حرفه می‌باشد که تعدادی از آثار خود را برای اولین بار در نمایشگاهی با عنوان قلم زنی نقش جهان به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار در نگارخانه امیرشاهی سبزواری در معرض دید عموم علاقمندان قرار داده است.

در ادامه وی تصریح کرد این نمایشگاه تا بیستم تیرماه پذیرای علاقمندان و هنردوستان در دو شیفت صبح و بعد ازظهر خواهد بود.

گفتنی است نگارخانه امیرشاهی سبزواری میزبان هنرمندان گرامی جهت برپایی نمایشگاه آثار هنری است.

انتهای پیام/38