به گزارش هنرآنلاین، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: در اختتامیه سیزدهمین جشنواره فیلم لوکانیا که در شهر پیستتیچی ایتالیا برگزار شد، فیلم داستانی "خروسک" توانست یکی از چهار تندیس برترین‌های این جشنواره بین‌المللی را از آن خود کند.

حجت الله شیروانی افزود : جشنواره فیلم لوکانیا امسال میزبان دو فیلم از تولیدات حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با نام‌های "خروسک " و " خانه فاطمه کجاست" بود.

به گفته وی فیلم‌های "خروسک" و "خانه فاطمه کجاست" دو فیلم از حوزه هنری چهارمحال و بختیاری هستند که توسط فریدون نجفی از فیلم سازان جوان استان کارگردانی شده‌اند.

رئیس حوزه هنری اظهار کرد : "خروج اضطراری" ساخته مهدی جعفری، "صفر" ساخته نازنین سبحان سربندی و فیلم "یه حبه قند" به کارگردانی سیدرضا میرکریمی نمایندگان ایران در این جشنوارهٔ بین المللی بودند که با فیلم‌هایی از کشورهای مختلف از جمله سوئد، لتونی، یونان، صربستان، آلمان، فرانسه، بلژیک، لهستان، آفریقا، مراکش، کره جنوبی، تایوان، آمریکا، کانادا، برزیل و به رقابت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری : فیلم "خروسک" درباره پسر بچه‌ای است که برای ثابت کردن این که مادر بزرگش به بهشت می‌رود تلاش می‌کند طبق رسم و اعتقادات اهالی روستایشان خروسی را بر سر جسد مادربزرگ به صدا درآورد.

این جشنواره از 20 تا 23 مردادماه در شهر پیستیچی ایتالیا برگزار شد جشنواره فیلم لوکانیا اولین و مهم‌ترین جشنواره بین‌المللی فیلم در جنوب ایتالیا است.

انتهای پیام