به گزارش هنرآنلاین، سید محمد حسینی که در آیین اختتامیه مسابقات بین المللی جام دیجیتال سخن می گفت، بیان کرد: امروز فرصتی فراهم شده تا با گسترش ابزارهای دیجیتال و بهرمندی از آن فرهنگ ایرانی و اسلامی به دنیا معرفی شود.

وزیر ارشاد در این مراسم که در محل برج آزادی برگزار شد، اظهار کرد: در گذشته با استفاده از رسانه های سنتی امکان رقابت با فرهنگ های بیگانه وجود نداشت و امروز با گسترش ابزارهای دیجیتال این فرصت فراهم شده است تا فرهنگ ایرانی - اسلامی به دنیا صادر شود.

وی همچنین محتوا و جاذبه را دو رکن اصلی ابزارهای دیجیتال دانست و گفت: این دو رکن به خوبی در بازی های رایانه ای ساخت داخل رعایت شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه بازی های رایانه ای در تهران ادامه داد: وجود یک میلیون نفر بازدیدکننده از این نمایشگاه حاکی از وجود توانمندی های فراوان این صنعت در کشور است.

حسینی همچنین از برگزاری مسابقات جام دیجیتال به صورت برخط (آن لاین) از سال آینده خبر داد و افزود: بزودی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون بازی های رایانه ای راه اندازی خواهد شد.

در ادامه مراسم حسن علیزاده رییس مرکز توسعه فناوری ارتباطات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل تیم ملی مسابقات بازی های رایانه ای خبر داد و گفت: برگزیدگان نخستین دوره جام دیجیتال در چهار تیم سه نفره، اعضای تیم ملی مسابقات بازی های رایانه ای را تشکیل می دهند.

وی همچنین بیان کرد: دور بعدی مسابقات جام دیجیتال در مهرماه سال جاری همزمان با برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال برگزار می شود.

علیزاده افزود: در نخسین دوره این مسابقات بیش از 30 هزار نفر شرکت کرده اند.

نخستین دوره مسابقات بین المللی جام دیجیتال با معرفی برگزیدگان در محل برج آزادی به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/62