به گزارش هنرآنلاین ، در این رویداد : امیر عبدالحسینی ( معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ) محمد دکامه ای(رییس موزه هنرهای دینی امام علی ع)، محمد حسن حامدی (مدیر مسول دوهفته نامه تندیس)، محمد ابراهیم جعفری، قباد شیوا، محمد حسین حلیمی، احمد آریامنش، ناصر پلنگی، همایون سلیمی، بهنام کامرانی ،رضوان صادق زاده، عباس مشهدی زاده،رضا هدایت و بسیاری از هنرمندان دیگر شرکت داشتند. گفتنی است، نگارخانه لاله در ادامه رویکردهای پژوهشی خود که یکی از آن موارد ارائه و بررسی آثار هنرمندان شهرهای مختلف ایران است، اقدام به برپایی نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر همدان کرده است. یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های هنر معاصر، جغرافیا است. جغرافیای زیستی هنرمند این امکان را به او می‌دهد که چگونه بنگرد و چگونه بنماید. هنرمند امروز توانسته با اتکا بر تمامی داشته‌های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی خود که استوار بر اتمسفر زندگی‌اش است، تعریف تازه تری از هنر ارائه نماید که بی شک تاثیرات آن در دهه‌های اخیر در تاریخ هنر ایران نمود پیدا کرده و به زبانی مستقل در جهان هنر رسیده است.

از این رو نگارخانه لاله در رویکرد برنامه‌های خود هرساله به ارائه و معرفی آثار هنرمندان یک جغرافیا می‌پردازد که نقش تعیین کننده ای در جایگاه هنر معاصر ایران دارند. با توجه به ارزش‌های فرهنگی و تاریخی همدان و این که هنرمندانش در عرصه هنرهای تجسمی ایران شاخص و تاثیرگذار بوده‌اند، به عنوان پنجمین شهری است که در این دوره انتخاب و به بخشی از نقاشی معاصر آن پرداخته شده است.

در این نمایشگاه آثار نقاشی 28 نفر از هنرمندان نسل‌های مختلف همدان در معرض دید و بررسی علاقمندان قرار خواهد گرفت که برخی از آن‌ها مقیم تهران بوده و برخی دیگر نیز درشهر همدان سکونت داشته‌اند.

هنرمندان شرکت کننده عبارت‌اند از:

جواد حمیدی، محمد حسین حلیمی، قباد شیوا، ناصر پلنگی، عربعلی شروه، احمد آریا منش، احمد فتوت، علی بیگی پرست، سعید دولتی، علی اکبر احقری،تقی حجاریان، غلامرضا شاملو،صابر سلیمانی، بیژن غنچه پور،علی پیروز،سعید خضایی،وحید خضایی، لیلا سروندی، فرزانه سروندی،زهرا پنده،علی غیبی،مولود عظیم پور،فاطمه پلنگی،رضا شعبانی، یوسف رجبی،شهرام عظیمی شایان ذکر است پیش از این نیز آثار هنرمندان شهرهای تبریز، مشهد، رشت و زنجان ارائه و مورد بررسی قرار گرفته است و نمایشگاه کنونی به نمایشگاه گردانی سعید دولتی گردآوری و برگزار شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار تا 10 مهر از ساعت 9 تا 13 -14 تا 19 به استثنای ایام تعطیل به نگارخانه لاله مراجعه نمایند.