به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در پیام تسلیت برای درگذشت کلانتری نوشته است: پرویز کلانتری نقاش ارزشمند ایرانی با آثار نقاشی و تصویرسازی هایش به قابلیت فرهنگ و هنر ایران افزود و از سویی عمده آثار او روایتگر سنت ها، معماری و فرهنگ بومی است که این مشخصه نقش و جایگاه ویژه تری به کلانتری در فرهنگ ما داده است.

در ادامه پیام تسلیت ملانوروزی آمده است: نقاشی از بناها و فضاهای سنتی و روستایی و کویرهای ایران و استفاده از کاهگل در این آثار بیانگر توجه و تمرکز او بر فرهنگ و مشخصه های بومی است و از این راه کلانتری زمینه ها و فرصت هایی را برای شناساندن فرهنگ و هنر ایران فراهم کرد. تصویرسازی ها و نقاشی های کلانتری مصداق ها و نمونه هایی از آثار مبتنی بر فرهنگ بومی هستند که در دنیای امروز با نگاه خلاقانه و نو بیان شده اند.

مدیرکل هنرهای تجسمی در این پیام نوشته است: کلانتری چند دهه فعالیت مستمر و جدی در هنر ایران داشت و نام او با آثار و نوشته هایش همواره ماندگار است. فقدان این هنرمند گرانقدر را به خانواده اش، جامعه هنری و هنردوستان تسلیت می گویم.