به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران ، اساتید برجسته هنر ؛ محمد حسین حلیمی، غلامرضا اسلامی، غلامعلی حاتم، محمدخزایی و مهدی حسینی که عمر خود را صرف بالندگی هنر ایرانی کردند و سال‌ها به تألیف و نشر کتاب‌های تخصصی هنر گذراندند در این برنامه تجلیل می‌شوند.

همچنین آیین نکوداشت زنده یاد" مهرانگیز مظاهری تهرانی" در برنامه "قلم باوران" به پاس فعالیت‌های ارزنده این محقق و استاد برجسته تاریخ هنر برگزار می‌شود. وی سال‌ها به تدریس رشته‌های تاریخ هنر، هنر اسلامی وصنایع دستی در دانشگاه‌های ایران مشغول بود، مدرک دکترای خود را در رشته تاریخ هنر از دانشگاه‌های فرانسه و بلژیک اخذ کرد. سال‌ها استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) بود . وی در سال 1392 براثر عارضه قلبی درگذشت.

محمدحسین حلیمی استاد رشته گرافیک است که کتاب اصول ومبانی هنرهای تجسمی وی در دوره 12 کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان کتاب سال برگزیده شد. غلامعلی حاتم تحصیلکرده رشته باستان شناسی و دکترای تاریخ هنر دارای تالیفاتی چون معماری اسلامی ایران دوره سلجوقیان و آشنایی با هنر است . مهدی حسینی فارغ التحصیل انستیتو هنر از دانشگاه‌های شیکاگو وپرات کشور آمریکا و از اساتید دانشگاه هنر تهران است .

محمدخزایی تحصیلکرده رشته گرافیک از دانشگاه تهران و تربیت مدرس ودکترای ارتباط تصویری هنراسلامی از دانشگاه بیرمنگام انگلستان پژوهشگر ومدرس رشته گرافیک در دانشگاه‌های هنر کشور است . وی طی سال‌های 1380 و 1384استاد وپژوهشگرنمونه دانشگاه تربیت مدرس شد و ده‌ها مقاله وکتاب در حوزه هنر به تألیف رسانده است . غلامرضا اسلامی نیز پژوهشگر ومدرس رشته معماری که تاکنون صدها مقاله و فصلنامه نظیر( بایسته‌های مسجد از دیدگاه اسلامی، بازشناسی اصل افق گرایی درمعماری اسلامی ، کیفیت محیط مسکونی معاصرو ...) به قلم وی به رشته تحریردرآمده است .

این ویژه برنامه با همکاری و مشارکت معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فرهنگ سرای ارسباران ، بنیان چهره‌های ماندگار ایران، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس ، دانشگاه هنر و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 3 برگزار می‌شود.

علاقمندان جهت حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان جلفا مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 20-22872818 تماس بگیرند.