به گزارش هنرآنلاین ، این سالانه پس از برگزاری موفقیت آمیز دو دوره پیشین که با استقبال و توجه هنرمندان زیادی همراه بود، برنامه ریزی و سامان دهی شده است. از مهم‌ترین اهداف این رویداد می‌توان به: بسترسازی برای تبادل تجربیات هنرمندان با یکدیگر، بازخوانی ارزش‌ها زیبایی شناسی و قابلیت‌های چاپ دستی و اهدای آثار بین هنرمندان عرصه تجسمی اشاره کرد.

طی انتشار فراخوان سومین سالانه در بهمن ماه سال گذشته، 201 نفر از علاقه مندان آثار خود را با دو موضوع نوروز و آزاد به دبیرخانه سالانه ارسال نمودند که پس از بررسی، تعداد 184 اثر دارای شریط و استانداردهای چاپ دستی و قوانین تیراژ شناخته شد. همچنین در بخش مدعوین سالانه نیز 24 هنرمند فعال در عرصه چاپ دستی ایران شرکت نموده‌اند.

در مجموع آثار 208 هنرمند با یکدیگر تبادل شد. طبق قوانین سالانه، هر هنرمند تعداد 13 نسخه چاپی همسان را به دبیرخانه ارسال نموده است که از این تعداد 10 نسخه به صورت انتخاب تصادفی به دیگر شرکت کننده‌ها به عنوان عیدانه تحویل داد شده و هر هنرمند نیز 10 اثر از آثار هنرمندان دیگر را دریافت نموده و 2 نسخه نیزدر آرشیو نگارخانه نگهداری می‌شود. در نمایشگاه آثار منتخب سالانه تعداد 119 اثر شامل 95 اثر از بخش فراخوان به انتخاب دبیر سالانه و 24 اثر از هنرمندان مدعو ارائه خواهد شد. آثار ارائه شده با تکنیک‌هایی همچون: کالکوگرافی )حکاکی روی فلز)، زیلوگرافی(حکاکی روی چوب و لینولئوم)، لیتوگرافی، سریگرافی(سیلک اسکرین) وکولاگرافی خلق شده‌اند.

شایان ذکر است ، دبیری این رویداد بر عهده مهدی درویشی ( هنرمند نقاش و فعال در عرصه چاپ دستی ) بوده است و برخی از هنرمندان شرکت کننده در این رویداد عبارت‌اند از: رضا بانگیز، رضا هدایت، فرزاد ادیبی، معصومه مظفری، سعید روانبخش، جواد نوبهار، الهه مقدمی، امیر طباطبایی، المیرا میرمیران ، زهرا حسینی، مسعود غفاری، مجتبی شعبانی، فرشته متقی، امیر کبیرنژاد، مسعود جزنی و ...

نمایشگاه آثار منتخب سومین سالانه روز جمعه 3 اردیبهشت1395 ساعت 16 گشایش می‌یابد و تا 22 اردیبهشت ‌ماه در نگارخانه لاله از ساعت 9 تا13-14 تا 19به استثنای ایام تعطیل ادامه خواهد داشت.