به گزارش هنرآنلاین، محمود کاملی که بیشتر به عنوان فیلمبردار در سینما و تلویزیون فعالیت دارد، تا کنون پانزده فیلم داستانی و مستند را به صورت مستقل تهیه و کارگردانی کرده است. او که سابقه تدریس در انجمن سینمای جوان را نیز دارد فریم‌های این مجموعه را از میان عکس‌هایی که در سفرهای مختلف گرفته، انتخاب کرده است.

تصویربردار سریال "در حاشیه ٢" در خصوص عکاسی با موضوع طبیعت اظهار کرد: "برای عکاسی از مناظر طبیعی باید به نقاط مختلفی سفر کرد و این گونه از عکاسی به دلایل متعددی همچون شرایط جوی دشواری‌های خاص خود را به همراه دارد."

کاملی همچنین یادآور شد: گاهی آلودگی‌های محیط زیست توسط انسان‌هایی که تنها شعار تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله را سر می‌دهند به زیبایی‌های طبیعت خدشه وارد می‌کند و باعث می‌شود تلاش عکاسان برای ثبت زیبایی‌ها نتیجه مطلوبی در بر نداشته باشد و فقط هزینه‌های اقتصادی را برای آن‌ها بهجا بگذارد."

آیین افتتاحیه این نمایشگاه که شامگاه گذشته 15 فروردین در "کافه گالری بام" برگزار شد با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های سینما و تلویزیون همراه بود.

عباس رافعی کارگردان سینما که یکی از حاضرین در این مراسم بود در خصوص آثار به نمایش درآمده گفت: " محمود کاملی در قاب دوربین عکاسی و در ویزور دوربین فیلمبرداری به بهانه طبیعت و به واسطه مستندنگاری مفهوم را بیشتراز فرم سرلوحه کار خود قرار داده و این در حالی است که فرم و ساختار کارهایش همیشه منحصر به فرد بوده است."

رضا بنفشه خواه بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون هم درباره عکس‌های کاملی اظهار کرد: " عکس‌های این نمایشگاه بیننده را بار دیگر به مشاهده زیبایی‌هایی دعوت می‌کند که به دلیل مناسبات زندگی شهری شاید از دیده‌ها پنهان شده است. کاملی با عنوانی که برای نمایشگاهش انتخاب کرده هم در واقع توجه بیننده را به زیبایی‌های نهفته در طبیعت و دقت بیشتر برای حفظ این زییایی ها جلب می‌کند. تمرکز عکس‌های او بر یادآوری ویژگی‌های طبیعی به مخاطب است و این یادآوری بیننده را هم ترغیب می‌کند تا از کنار این زیبایی‌ها به آسانی نگذرد و نگاهی دقیق تر به آن داشته باشد."

ابوالفضل همراه بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون هم که به تماشای این نمایشگاه آمد بود در خصوص آثار به نمایش درآمده گفت: " پیش از این بیشتر با تصویربرداری‌های محمود کاملی آشنا شده بودم ولی با مشاهده عکس‌های او در این نمایشگاه با شکل دیگری از هنر او روبه رو شدم که از نظر من آثاری موفق هستند. نگاهی که او در عکاسی دارد را بسیار دوست دارم و رویکرد او به نظر من حلقه مفقوده در عکاسی مدرن کشور ما است و او به زوایایی خاص از طبیعت توجه دارد. عکس‌های او با محتوای بازگشت به طبیعت و ترویج طبیعت شناسی برای مخاطب نکته برجسته و مثبتی در آثار او است و زاویه نگاه ما را تا اندازه ای تغییر می‌دهد؛ شاید در عکاسی از طبیعت ما بیشتر به لانگ شات های مناظر عادت داریم ولی او از زوایای دیگری به طبیعت نگاه می‌کند و مخاطب را با ابعادی عمیق تر از زیبایی‌های طبیعت روبه رو می‌کند."

گفتنی است؛ نمایشگاه عکس "عاشقانه‌های طبیعت " تا پایان فروردین در کافه گالری بام واقع در پونک، چهار راه همیلا، خیابان چهارباغ، نبش کوچه اول ادامه خواهد داشت.