سرویس تجسمی هنرآنلاین: آناهیتا قبائیان مدیر گالری راه ابریشم درباره این رویداد به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: آرت پاریس یک رویداد هنری است که هر سال در مکانی تاریخی به نام "گراند پاله" برگزار می‌شود. این مکان که برای نمایشگاه بین‌المللی ١٩٠٠ در پایین شانزه لیزه ساخته شده است، امسال از 12 تا 15 فروردین ماه پذیرای هنرمندان کشورهای مختلف بود.

وی همچنین درباره رویکرد آرت پاریس در برگزاری نمایشگاه نیز اظهار کرد: این نمایشگاه به هنر مدرن و هنر معاصر جهان می‌پردازد و گالری راه ابریشم برای سومین بار است که به عنوان یک گالری ایرانی در آن شرکت می‌کند. آرت پاریس مکان خوبی برای نمایش ظرفیت‌های هنری هنرمندان مختلف است و سال گذشته ٥٤ هزار نفر از آن بازدید کرده‌اند.

مدیر گالری راه ابریشم با بیان اینکه شرکت در این آرت‎فر به دعوت مدیر نمایشگاه انجام شده است افزود: زمانی که از ما برای شرکت در نمایشگاه دعوت شد ما فرصت را مغتنم شناخته و آن را پذیرفتیم تا بتوانیم آثار هنرمندان خود را در آن به نمایش بگذاریم.

قبائیان درباره نحوه انتخاب هنرمندان برای این نمایشگاه نیز گفت: هنرمندان بر اساس سابقه کاری، شناخته شده بودن و حضور آثارشان در کلکسیون‌های مختلف و معتبر بین‌المللی و نمایشگاه‌های معتبری که در داخل و خارج داشته‌اند انتخاب می‌شوند. در مجموع از ایران ١٨ اثر در این آرت‌فر به نمایش گذاشته شد، که به هشت هنرمند از جمله شادی قدیریان، بابک کاظمی، جلال سپهر، هومن مهدی زاده، نیوشا توکلیان، ابراهیم نوروزی، تهمینه منزوی و بزرگمهر حسین پور تعلق دارند. در این میان حضور آثار 3 عکاس زن توجه مدیران آرت پاریس و رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

وی همچنین درباره جنبه‌های اقتصادی حضور در این آرت‎فر برای یک گالری ایرانی نیز اظهار کرد: حقیقت این است که ما برای حضور در این آرت‌فر انتظارات اقتصادی چندانی نداریم زیرا اساسا انتظار بازده زیادی نیز وجود ندارد. برای ما خود حضور در چنین فضایی بسیار مهم است. ما تنها گالری ایرانی هستیم که در این برنامه شرکت کردیم و تا کنون منابع مطبوعاتی زیادی راجع به حضور هنرمندان ایرانی راه ابریشم صحبت کرده‌اند و مطالب نوشته‌اند، چنین باخوردی در دراز مدت باعث کسب اعتبار و امکان شرکت در برنامه‌های مشابه را برای ما فراهم می‎کند. قطعا در چنین شرایطی میزان فروش هم تأثیرات مثبتی را خواهد دید. در مجموع این حضور یک برنامه فرهنگی-تبلیغاتی بسیار مهم برای ماست که باعث تبادلاتی در زمینه فرهنگ و هنر می‌شود.