سرویس تجسمی هنرآنلاین: آیین افتتاحیه نمایشگاه ˝عکس‌هاى حرم علوى در شهر بوشهر شنبه 5 دی‌ماه از ساعت یازده در گالری سوره حوزه هنری استان بوشهر برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه عکس، 26 تابلو روى دیوار مى‌رود که از زوایاى ناب و کمتر دیده شده زیبایى‌شناسى‌هاى هنرى به خصوص معمارى حرم مطهر حضرت على(ع) را بازتاب مى‌دهد؛ این عکس‌ها از یک قطعه کاشى تا نمایى بسیار بزرگ از این بارگاه نورانى را زیر ذره‌بین مى‌برد تا به مخاطب هوشمند امروز بازنگرى در سبک زندگى با الهام از معمارى اماکن متبرکه را یادآورى کند؛ کنشى معنوى در زمینه هنر که به بازیابى آرامش گمشده انسان معاصر مى‌انجامد؛ این آثار علاوه بر نوعى زیارت حرم امیرالمومنین (ع) از دریچه دوربین، بازشناسى اصیل‌ترین و کهن‌ترین سنت هنرهای اسلامی و نیز ایرانى را که در اماکن متبرکه به یادگار است را میسر مى‌سازد.

سفرهاى استانى این نمایشگاه خاص از سوم مرداد به ابتکار دبیرخانه شوراى فرهنگ عمومى کشور محقق شده است که تا 20 اسفند 1394 در 30 استان کشور به نمایش عمومى درمى‌آید. این نمایشگاه‌هاى پنج روزه هر هفته میهمان مردم یکى از استان‌هاى کشور خواهد بود. پیش از این 22 استان شمالی؛ شرقی و غربی کشور این میزبانى را به عهده داشتند.

این نمایشگاه به همت موسسه توسعه ایرانیان و با همیارى معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاداسلامى و دبیرخانه شوراى فرهنگ عمومى کشور برپا شده است؛ همه عکس‌هاى این مجموعه از گنجینه هنرى موسسه توسعه ایرانیان است و نمایشگاه جنبه فروش ندارد.

نمایشگاه "عکس‌هاى حرم علوى" تا 10 دی ماه در گالری سوره واقع در بلوار شهید رییسعلی دلواری، حوزه هنری استان بوشهر، میزبان علاقمندان خواهد بود.