سرویس تجسمی هنرآنلاین: آیین افتتاحیه نمایشگاه عکس‌هاى "حرم علوی" در شهر بیرجند استان خراسان جنوبی شنبه 16 آبان‌ماه در نگارخانه شهر برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه عکس، ۲۶ تابلو روى دیوار مى‌رود که از زوایاى ناب و کمتر دیده شده زیبایى‌شناسى‌هاى هنرى به خصوص معمارى حرم مطهر حضرت على(ع) را بازتاب مى‌دهد.

در این نمایشگاه به مناسبت ماه محرم و ایام عزاداری امام سوم شیعیان علاوه بر عکس‌هاى بارگاه مطهر حضرت على (ع)، آثاری از بارگاه امام حسین (ع)، حضرت عباس (ع) و حرمین شریفین ائمه معصومین (ع) در شهرهاى کاظمین و سامرا نیز در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

سفرهاى استانى نمایشگاه عکس‌هاى ˝بارگاه امام علی (ع)˝ از سوم مرداد به ابتکار دبیرخانه شوراى فرهنگ عمومى کشور محقق شده است که تا ٢٠ اسفند ١٣٩٤ در ٣٠ استان کشور به نمایش عمومى درمى‌آید. این نمایشگاه‌هاى پنج روزه هر هفته میهمان مردم یکى از استان‌هاى کشور خواهد بود. پیش از این استان‌های البرز، قزوین، زنجان، همدان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، سمنان،گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی این میزبانى را به عهده داشتند.

این نمایشگاه به همت موسسه توسعه ایرانیان و با همیارى معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاداسلامى و دبیرخانه شوراى فرهنگ عمومى کشور برپا شده است؛ همه عکس‌هاى این مجموعه از گنجینه هنرى موسسه توسعه ایرانیان است و نمایشگاه جنبه فروش ندارد.

نمایشگاه عکس‌هاى ˝حرم علوی˝ از 16 آبان‌ماه افتتاح و تا 20 آبان‌ماه میهمان استان خراسان جنوبی است. این نمایشگاه همه روزه از ساعت 16 تا 20 در نگارخانه شهر واقع در میدان ابوذر شهر بیرجند میزبان علاقمندان است.