به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی طراحان گرافیک، مراسم افتتاح چهارمین دوسالانه سرو نقره‌ای چهارشنبه، ۶ آبان در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. تمام گالری‌های خانه هنرمندان برای نمایش آثار هفت سرو نقره‌ای در نظر گرفته شده‌اند. مراسم افتتاحیه این دوره با حضور جامعه گرافیک ایران و سخنرانی علی رشیدی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک آغاز می‌شود و بعد از آن آثار انتخاب شده برای این دوره به نمایش عموم در می‌آید. اهدای سروها و رونمایی از کتاب این دوره نیز در مراسم اختتامیه صورت می‌گیرد.

در این دوره که احسان مهدوی دبیری آن را برعهده دارد، فرزاد ادیبی، اونیش امین الهی، پریسا تشکری، علی رشیدی، کوروش قاضی مراد و ساعد مشکی اعضای شورای برنامه‌ریزی را تشکیل می‌دهند.

چهارمین دوسالانه "سرو نقره‌ای" در هفت بخش شامل سرو آزاد (بخش آزاد)، سرو طبری (بخش نشانه و هویت بصری)، سرو مرو (بخش پوستر)، سرو شیراز (بخش جلد و صفحه‌آرایی نشریات)، سرو زربین (بخش گرافیک تجاری و بسته‌بندی)، سرو فری (بخش گرافیک متحرک) و سرو کشمر (بخش طراحی حروف فارسی) به ارائه آثار طراحان گرافیک می‌پردازد.

فراخوان این دوره در تیر ماه سال جاری منتشر شد. شرکت‌کنندگان در این رویداد از ۲۴ تیر به مدت یک ماه فرصت داشتند آثار خود را به انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران واقع در بلوار کریمخان زند، خیابان خردمند جنوبی، کوچه نوشهر، پلاک ۱۵، طبقه پنجم ارسال کنند. پس از آن، انتخاب و داوری آثار از سوی ۲۱ طراح شناخته شده گرافیک (سه طراح در هر بخش‌) از چهارم شهریور آغاز و اسامی پذیرفته‌شدگان به تفکیک بخش‌های گوناگون ۲۵ شهریور اعلام شد.

چهارمین دوسالانه سرو نقره‌ای به مدت ده روز در خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان ایرانشهر برگزار می‌شود.

سوگواری‌های عاشورایی در موزه هنرهای دینی امام علی (ع)

موزه هنرهای دینی امام علی (ع) در روزهای محرم و صفر سه نمایشگاه متفاوت در حوزه‌های تصویرسازی، خوشنویسی و نقاشی با عنوان "سوگواری‌های عاشورایی" برپا کرده است.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمایشگاه "سوگواری‌های عاشورایی که از اوایل محرم آغاز به کار کرده است تا پایان صفر میزبان عموم علاقه‌مندان و دانشجویان هنر است. در طبقه همکف موزه، تصویرسازی عاشورایی با ۲۲ اثر که حاصل کارگاه عاشورایی که در سال ۸۵ در فرهنگسرای بهمن برگزار شده بود، به نمایش درآمده است.

کتیبه‌های عاشورایی هم شامل ۶۰ اثر از کارهای استاد علی شیرازی مربوط به خوشنویسی و ترجیع بند محتشم کاشانی است در طبقه میانی قرار دارد. نقاشی‌های عاشورایی هم آثار دیگری است که نتیجه ورک شاپ عاشورا در خانه هنر ایرانی در سال ۸۲ است و برای اولین بار با ۱۴ اثر در این موزه مورد بازدید قرار گرفته است.

همزمان با ارائه این آثار، نمادهای عاشورایی که شامل کارهای مختلف فلزی، از حیوانات، پرندگان و سپر و کلاه‌خود و ... در این موزه به نمایش در آمده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند در ساعات ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر به "موزه هنرهای دینی امام علی (ع)" واقع در بلوار اسفندیار، پلاک ۵۳ مراجعه کنند.

انتهای پیام/