به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران: در این بازدید مِلندری ضمن شگفت‌انگیز خواندن آثار گنجینه‌ی موزه هنرهای معاصر تهران و چیدمان متفاوت نمایشگاه اظهار کرد: چنین نمایشی که اکنون در موزه هنرهای معاصر تهران شاهد هستیم، همسو با بزرگ‌ترین موزه‌های دنیاست و کاملاً مشخص است که نحوه‌ی انتخاب آثار و چیدمان آن‌ها کاملاً هوشمندانه و هدفمند انتخاب شده است. وی همچنین متون و جملات انتخاب شده را در طول نمایشگاه، بسیار روشنگرانه و در راستای درک اهداف نمایشگاه دانست.

رییس موزه‌ی ماکسی، نمایشگاه موزه را فراتر از تصور خود دانست و افزود: این نمایشگاه نشان می‌دهد که موزه هنرهای معاصر تهران همپا و هم‌رده‌ی سایر موزه‌های جهانی مشغول فعالیت است و این فعالیت باید دیده شود و در رسانه‌های خارجی انعکاس یابد. او با اعلام آمادگی برای همکاری مشترک بین موزه‌ی ماکسی و موزه هنرهای معاصر تهران، همکاری دو موزه را گامی محکم و مؤثر برای ارتباط بیشتر فرهنگی و هنری بین تهران و رم دانست.

در این بازدید آقای کونچاتوری سفیر ایتالیا نیز ضمن مؤثر خواندن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استحکام روابط دو کشور و با اشاره سابقه‌ی دیرین این روابط، اظهار امیدواری کرد آغاز دور جدید روابط، با فعالیت‌ها و همکاری‌های هنری شکل گیرد.

مجید ملانوروزی رییس موزه هنرهای معاصر تهران نیز ضمن ابراز تمایل متقابل برای توسعه‌ی روابط فرهنگی و هنری اظهار کرد: موزه هنرهای معاصر تهران این قابلیت را دارد که نمایشگاه‌هایی با قابلیت و استاندارهای جهانی طراحی و به‌صورت مشترک با موزه‌های ایتالیا برگزار نماید.

وی نمایشگاه‌های فعلی موزه هنرهای معاصر تهران را یکی از بهترین نمایشگاه‌های تاریخ این موزه دانست و عنوان کرد: گنجینه‌ی موزه هنرهای معاصر تهران با توجه به تنوع و گونه‌گونی آثار، این امکان را دارد که انتخاب‌های متفاوت نمایشگاه‌های متعدد از آن طراحی کرد.

ملانوروزی ضمن قدردانی از رییس موزه‌ی ماکسی برای برپایی نمایشگاهی از هنر معاصر ایران تحت عنوان "تاریخ ناویراسته"، خواستار برپایی نمایشگاه‌های هنر ایران با همکاری و نظارت موزه هنرهای معاصر تهران به‌منظور ارائه‌ی بهتر و دقیق‌تر از جریان هنر معاصر ایران شد.

انتهای پیام/