به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، آثار این نمایشگاه مربوط به پروژه‌ سوادآموزی برای بچه‌های منطقه‌ای در بلوچستان است.

هادی مختاریان، عکاس خبری و از اهالی مطبوعات و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان است که در این پروژه در کنار کار در زمینه سوادآموزی، برای بچه‌های کپرنشین در ۷۵ کیلومتری چابهار، پروژه عکاسی از این بچه‌ها را نیز پیگیری کرده است.

به گفته این عکاس مطبوعاتی، در این منطقه آب، برق، گاز و هیچ چیزی وجود ندارد در حالی که حرف اول زندگی را در چنین منطقه‌ای، آب می‌زند؛ در نتیجه نام این نمایشگاه به این دلیل "زندگی به روایت خاک" است.

در این نمایشگاه، ۳۶ عکس رنگی ۱۰۰ در ۷۰ به نمایش درمی‌آیند که همگی به صورت همت عالی و به نفع کودکان همان منطقه در بلوچستان به فروش گذاشته خواهند شد.

هادی مختاریان متولد سال ۱۳۵۴ است و تاکنون سه نمایشگاه انفرادی در ایران و دو نمایشگاه انفرادی در خارج از کشور برگزار کرده است. وی هدف از نمایش آثار خود در خانه هنرمندان ایران را دیده شدن هر چه بیشتر این آثار به دلیل سوژه‌های خاصشان می‌داند که باعث آشنایی مخاطبین با این موضوعات در جامعه می‌شود.

این نمایشگاه تا ۱۶ مهر ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن و خرید از این نمایشگاه به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

انتهای پیام/