سرویس تجسمی هنرآنلاین: آیین افتتاحیه این نمایشگاه در شهر ارومیه شنبه 14 شهریورماه ساعت یازده صبح در خیابان امینی، جنب استانداری، حوزه هنری، ارومیه برگزار مى‌شود.

در این نمایشگاه عکس، ۲۶ تابلو روى دیوار مى‌رود که از زوایاى ناب و کمتر دیده شده زیبایى‌شناسى‌هاى هنرى به خصوص معمارى حرم مطهر حضرت على(ع) را بازتاب مى‌دهد؛ این عکس‌ها از یک قطعه کاشى تا نمایى بسیار بزرگ از این بارگاه نورانى را زیر ذره‌بین مى‌برد تا به مخاطب هوشمند امروز بازنگرى در سبک زندگى با الهام از معمارى اماکن متبرکه را یادآورى کند؛ کنشى معنوى در زمینه هنر که به بازیابى آرامش گمشده انسان معاصر مى‌انجامد؛ این آثار علاوه بر نوعى زیارت حرم امیرالمومنین (ع) از دریچه دوربین، بازشناسى اصیل‌ترین و کهن‌ترین سنت هنرهای اسلامی و نیز ایرانى را که در اماکن متبرکه به یادگار است را میسر مى‌سازد.

سفرهاى استانى این نمایشگاه خاص از سوم مرداد به ابتکار دبیرخانه شوراى فرهنگ عمومى کشور محقق شده است که تا ٢٠ اسفند ١٣٩٤ در ٣٠ استان کشور به نمایش عمومى درمى‌آید. این نمایشگاه‌هاى پنج روزه هر هفته میهمان مردم یکى از استان‌هاى کشور خواهد بود. پیش از این استان‌های البرز، قزوین ، زنجان،همدان، کرمانشاه، کردستان این میزبانى را به عهده داشتند.

این نمایشگاه به همت موسسه توسعه ایرانیان و با همیارى معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاداسلامى و دبیرخانه شوراى فرهنگ عمومى کشور برپا شده است؛ همه عکس‌هاى این مجموعه از گنجینه هنرى موسسه توسعه ایرانیان است و نمایشگاه جنبه فروش ندارد.

عکس‌هاى حرم علوى تا 18شهریور در نگارخانه ارومیه دایر خواهد بود و مقصدى بعدى این نمایشگاه آذربایجان شرقى خواهد بود و آنگاه مهرماه در اردبیل، گیلان، مازندران و سمنان، آبان‌‎ماه در گلستان، خراسان شمالى، خراسان رضوى و خراسان جنوبى، آذرماه در سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، کرمان و یزد، دى ماه در فارس، هرمزگان، بوشهر و خوزستان، بهمن ماه در ایلام، لرستان ، مرکزى و قم و اسفند ماه در سه استان اصفهان، چهارمحال و بختیارى و کهکیلویه و بویراحمد بر پا شود.