به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران عصر دیروز (۳ خردادماه) در حاشیه مراسم نظارت دوره‌ای شهردار تهران از سازمان زیباسازی شهر تهران، ضمن تقدیر و تشکر از سازمان برای فعالیت‌های خوبی که در حوزه کاری خود داشته است، گفت: در میان کلیه فعالیت‌های سازمان، "طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" حرکت خلاقانه‌ای بود که بیش از هرچیز مورد توجه قرار گرفت و این موضوع قابل تشکر است.

او با تاکید بر اینکه "طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" حرکت زیبا و قابل تقدیری است که نباید از کنار آن به سادگی گذشت، افزود: این طرح با توجه به نحوه تبلیغات و اجرا توانست به عنوان یک فعالیت نیکو در تهران ثبت شده و دوست و دشمن در مقابل آن سر تعظیم فرود آوردند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه سازمان در اکران‌های بعدی طرح باید به جنبه‌های فرهنگی و رفتاری توجه ویژه داشته باشد، ادامه داد: سازمان زیباسازی در اکران‌های بعدی "طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" باید موضوع غافلگیرانه این طرح را در نظر داشته باشد.

دکتر محمدباقر قالیباف ضمن تشکر از سازمان زیباسازی شهر تهران به خاطر فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی، گفت: این سازمان توانست اعتماد مردم را به مدیریت شهری بیشتر کرده و امیدوارم مدیریت سازمان با نگاه بهتری نسبت به گذشته فعالیت‌های را پیش ببرد.

"نگارخانه ای به وسعت یک شهر" حرکت خلاقانه ای بود که افکار عمومی داخل و خارج کشور آن را تایید کرد

دکتر قالیباف با بیان اینکه مجموعه حرکت، تلاش و اتفاقاتی که در تهران از سوی سازمان زیباسازی اتفاق افتاده است، قابل توجه است، گفت: زیباسازی در چند سال اخیر با هدف گذاری های درست و مناسب، سیر تکاملی خوبی را در پیش گرفته است.

او با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته از سوی تک تک افراد فعال در این سازمان قابل تقدیر و تشکر است، ادامه داد: به شخصه از مدیرعامل این سازمان، جناب آقای دکتر کامیاب به خاطر اقدامات انجام داده در حوزه زیباسازی تقدیر و تشکر می کنم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه انجام برخی از اتفاقها در تهران نیازمند تغییر در نگرش است نه صرف پول، وقت، مدیریت و ... ، ادامه داد: باید بخاطر انجام طرح " نگارخانه ای به وسعت یک شهر" از مجموعه زیباسازی تقدیر و تشکر کنم چون این طرح از جمله کاهاری خلاقانه ای بود که از سوی این سازمان با شجاعت انجام شد.

دکتر قالیباف با تاکید بر اینکه " طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر" حرکت زیبا و قابل تقدیری است که نباید از کنار آن به سادگی گذشت، افزود: این طرح با توجه به نحوه تبلیغات و اجرا توانست به عنوان یک فعالیت نیکو در تهران ثبت شده و دوست و دشمن در مقابل آن سر تعظیم فرود آوردند.

زیباسازی به تغییر رفتار شهروندان توجه کند

شهردار تهران با بیان اینکه تهران به نقطه ای رسیده است که دیگر با توسعه کالبدی ارتقا کیفیت پیدا نمی کند و نباید صرفا به موضوع کالبدی پرداخت، گفت: بیش از هرچیز در سازمان زیباسازی نیازمند توجه به این موضوع هستیم و باید تناسب درستی در این زمینه پیش رویمان قرار دهیم.

دکتر قالیباف با تاکید بر اینکه رابطه بین تغییر رفتار شهروندی و زیباسازی نقشی است که سازمان باید بتواند به درستی آن را ارائه کند، گفت: در این زمینه دقت به موضوعات پیش رو خیلی مهم است که با دوحرکت نخبه گانی از یک طرف و استفاده از نیروهای جوان، خلاق، ایده پرداز، پرتلاش و بی حاشیه از سوی دیگر و ترکیب آنها با یکدیگر می تواند زیباسازی را به سمت جلو جهش داد.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه باید مدیریت کارفرمایی را یاد بگیریم، افزود: به عنوان مثال با کم کردن تابلوهای تبیلغاتی در سطح شهر می توان درآمد را افزایش داد یعنی می توان با تعداد کم و بالا بردن کیفیت، در آمد خوبی داشته باشیم.

به گفته دکتر قالیباف چیزی که مشهود است این است که سازمان زیباسازی در معماری و نمای شهر می تواند نقش کلیدی تر و موثرتری در دوره میان مدت داشته باشد و در عین حال شهرسازی میتواند تاثیرات دراز مدت خود را در شهر داشته باشد بنابراین چندان عجیب نیست که ساماندهی نما و زیباسازی ساختمان های شهر را از زیباسازی توقع داشته باشیم و در این حوزه خیلی از شهرسازی و معماری متوقع نباشیم.

انتهای پیام/