به گزارش هنرآنلاین به نقل از گالری ساربان نمایشگاه آثار نقاشی مرتضی گودرزی دیباج با عنوان "هجوم سکوت" ۱۸ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ساربان برپا خواهد شد. در این نمایشگاه که به فاصله ده سال از نمایشگاه قبلی دیباج دایر خواهد شد، تعداد ۲۲ اثر نقاشی با تکنیک اکرولیک و ترکیب مواد روی بوم به نمایش درمی‌آید.

دیباج نقاش، محقق و منتقد هنری، فوق لیسانس نقاشی و دکترای فلسفه هنر با ۳۵ سال سابقه کار هنری است. از فعالیت‌های هنری او می‌توان به تدریس در دانشگاه‌های هنر کشور به مدت ۲۰ سال و تالیف ۱۲ جلد کتاب از جمله جست‌و‌جوی هویت در نقاشی معاصر ایران، هنر مدرن، تاریخ تطبیقی هنر در ۴ جلد، تاریخ نقاشی ایران از آغاز تا عصر حاضر، یک پرسش از هنر دینی و دغدغه‌های ناپیدا، آینه خیال، معرفت هنر معاصر، تجزیه و تحلیل آثار نقاشی کلاسیک، تجزیه و تحلیل آثار نقاشی مدرن، همچنین تألیف بیش از ۳۰۰ مقاله علمی و ارائه بیش از ۱۰۰۰سخنرانی در محافل هنری اشاره کرد.

او همچنین سردبیر مجله تخصصی بیناب، عضو گروه نقد هنر فرهنگستان هنر، عضو شورای پژوهش هنر کشور، عضو گروه تحقیق و تألیف کتابهای درسی وزارت آموزش و پرورش، عضو شورای تحول علوم انسانی دانشگاه‌ها و مدرس دانشگاه‌های علامه طباطبایی، شاهد، تهران و سوره و به مدت ۸ سال مدیر پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی بوده است. مرتضی دیباج در توضیحی کوتاه راجع به موضوع و حال و هوای آثارش می‌گوید: "در این آثار به دنبال ارائه مضامین عاطفی انسانی در غیاب انسان بودم و عناصر بصری به‌کار گرفته شده در این نقاشی‌ها همگی دستمایه و بهانه‌ای برای بیان این مضامین هستند."

نمایشگاه هجوم سکوت ۱۸ اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۲۰ افتتاح می‌شود و تا ۲۸ اردیبهشت همه روزه و جمعه‌ها بجز سه شنبه‌ها و تعطیلات رسمی از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این آثار به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره ۸ مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۵۰۴۲۲۶ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/