سرویس تجسمی هنرآنلاین : ناصر بخشی هنرمندی خودساخته است که به دور از هیاهوی پایتخت در شهر تبریز زندگی می‌کند. او با قراردادن بخش هائی ازخاظرات خود و قسمتی ازحافظه بصری جمعی‌مان، در جعبه هائی که از محله‌های دور افتاده تبریز گردآوری می‌کند، مجموعه حاضر را به نمایش می‌گذارد. این اسمبلاژ‌ها کیفیتی غیرقطعی دارند و به نظر مخازن امنی هستند که دربرگیرنده مستندات بصری زندگی و زمانه این هنرمند هستند وشاید در آینده هنرمند با قراردادن خاطرات و دریافت‌های جدید مجددا "به آن‌ها بپردازد.

قطعات پیش پا افتاده در کنار نقاشی‌ها و طراحی‌های خیره کننده در این کپسولهای زمان قرار می‌گیرند تا کیفیتی شاعرانه بیابند. جعبه‌هایی که دیگر به کار نمی‌آیند و اسباب و وسائلی که روزی رنگ و رونقی داشتند، با آرامی کنار هم قرار می‌گیرند تا قصه یک زندگی را زمزمه کنند. خصلت صادقانه این آثار حتی بیننده را تشویق می‌کنند که بخشی از زندگی خود را در این جعبه‌ها به امانت بگذارد.

کیفیت کم نظیر نقاشی‌ها و طراحی‌ها، این آثار را به کلاسیک‌های امروزه تبدیل می‌کند. در کنار نقاشی‌هایی که از عکس کشیده شده‌اند و شبیه سازی واقعیت هستند، طراحی‌ها که شبیه سازی چیزی هستند که هیچوقت نبوده، قرار می‌گیرند و آمیزش دو ژانر، وجه دیگری به هیجان و اعجاز جعبه می‌دهد با وجود اینکه نقاشی‌های بزرگ با قدرت و زیبائی خود به تنهائی قابل تامل هستند، ولی جدا کردنشان از جعبه‌ها دشوار است.

نقاشی‌های اندازه بزرگ"جزییات "جعبه‌ها هستند، که بیرون آورده شده و برجسته شده‌اند، در حرکتی مخالف با دیدن با ذره بین، گوئی که هر نقاشی برای گفتن مونولوگی از جعبه بیرون آمده. جعبه‌ها ذخایری از تصاویر و عناصری هستند که آرزو‌ها و آرمان‌ها و همچنین شکست‌ها و سردرگمی‌های سازنده خود را به تصویر می‌کشند. سازندهٔ که یکی از میان ماست که یکی از میان بسیاریست

گالری آران درکریم خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۲ واقع شده است.

انتهای پیام/