به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، این همایش که فراخوان آن آبان ‌ماه امسال منتشر شد، با استقبال خوب پژوهشگران مواجه و ۱۳۶ مقاله از میان آثار ارسالی به دبیرخانه پذیرفته شد که تعدادی از آثار پذیرفته شده، گزینش و در دو روز همایش ارائه می‌شود.

در نخستین روز همایش در تهران، علی معلم دامغانی رئیس فرهنگستان هنر و علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

پس از آن محمدرضا مریدی، دبیر علمی این همایش گزارشی از روند برگزاری همایش ارائه می‌دهد و رییس کمسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو، سخنران بعدی همایش است.

پس از آن پروفسور "هانس ابینگ" عکاس، نقاش و استاد هنر دانشکده فرهنگ و هنر دانشگاه اراسموس روتردام در مورد کار با درآمد پایین هنرمندان به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

پس از آن لطفعلی عاقلی استاد دانشگاه تربیت مدرس روند‌ها و گرایش و دورنمای اقتصاد هنر در ایران را بررسی می‌کند. سخنران بعدی همایش سعید حبیبا دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه تهران است که به بحث در حوزه کپی رایت و حقوق مالکیت هنری خواهد پرداخت.

همچنین حمیدرضا ششجوانی در زمینه ساختارو منطق بازار درهنرهای معاصر ارائه بحث می‌کند. در انتهای روز اول همایش نیز نشست "هنرگردانی و مجموعه‌داری در ایران" با سخنرانی ناصر فکوهی انسان‌شناس هنر و مظفر رویایی برگزار می‌شود که در آن گالری‌های فعال تهران و مجموعه‌داران حضور خواهند داشت.

همایش ملی "اقتصاد هنر ایران" روز شنبه ۹ اسفند از ساعت ۱۴ در فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ در تهران برگزار می‌شود. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

انتهای پیام/