به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری- شاهدان شهر، مرحله انتخاب آثار این دوره، روز دوشنبه ۲۹ دی ماه با حضور دبیر و اعضای هیات انتخاب این دوسالانه و تعدادی از معاونان شهرداری تهران در محل موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

دبیر سومین دوسالانه دیوارنگاری شهری ضمن اشاره به حجم بالای آثار رسیده به دبیرخانه و غیر منتظره خواندن استقبال هنرمندان از این جشنواره، اعلام کرد: تعداد هزار و ۸۰۰ اثر از 627 هنرمند در بخش مسابقه به دبیرخانه دوسالانه دیوارنگاری شهری ارسال شد که از این میان173 اثر برای حضور در نمایشگاه انتخاب شدند که علاوه بر ارائه گواهی شرکت،از سوی سازمان زیباسازی اقدام به عقد قرارداد با ایشان خواهد شد.

امامی‌فر تاکید کرد: نمایشگاهی از این آثار منتخب در بهمن ماه در محل موسسه فرهنگی هنری صبا دایر می‌شود و داوری نهایی در خلال برگزاری این نمایشگاه انجام خواهد شد و آثار برتر معرفی می شوند.

وی درباره آثار انتخاب شده گفت: در آثار راه یافته به دوسالانه، به اذعان استادان و مسئولین شهری ، شاهد خلق کلید واژه‌ها و ترکیبات نشانه‌ای تصویری جدیدی هستیم که تاکنون با این مضمون در کشور تولید نشده و کافی است تنها ۱۰۰ نمونه از انتخابهای این دوره در سطح شهر تهران، اجرایی شوند تا علاوه بر توجه مخاطبین ، شاهد تکثیر این نگرش در سطح کشور باشیم چراکه راه حل‌های ارائه شده با فضای جدید، درخور مقام و منزلت موضوع و احترام به مخاطب نسل نو است.

این گزارش حاکی است "مجتبی عبداللهی" معاون خدمات شهری شهرداری تهران، "حجت الاسلام امرودی" معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، "جمال کامیاب" مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، "هادی مظفری" رئیس شورای سیاستگذاری دوسالانه و معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی و "شهرام گیل آبادی" رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، از جمله مدیران فرهنگی بودند که در مرحله انتخاب آثار دوسالانه دیوارنگاری در موسسه صبا حضور یافتند و از این رویداد هنری بازدید کردند.

سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در بهمن ماه 1393 در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/