سرویس تجسمی هنرآنلاین : اولین روزهای ژانویه سال تازه از راه رسیده بود که خبر رسید مارینا پیکاسو، نوه نقاش نابغه اسپانیایی پابلو پیکاسو فروش بی‌سروصدای تعدادی از آثار این هنرمند شهیر را در خانه پیکاسو در "پاویون دی فلوره" کن فرانسه آغاز کرده است.

مارینا مصمم بود این اتفاق را همانقدر که بی‌سروصدا آغاز شده بود در سکوت خبری و بدون حاشیه، پشت درهای بسته و بدون راه دادن حتی یک خبرنگار پایان دهد.

با این اقدام مارینا همه چشم‌هایی که به میراث شگفت آور او از هنر پدربزرگش که ارزش مالی‌اش نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود، دوخته شده بود که البته او تا کنون از میزان فروش به دست آمده و سرنوشت بخش قابل توجهی از گنجینه تاریخ هنر جهان هیچ اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

نمایش کلاژ و فتوگرام‌های هپورث در لندن

تیت گالری لندن از ژوئن آینده میزبان فتوگرام‌ها و طرح‌های "باربارا هپورث" از بزرگ‌ترین مجسمه سازان معاصر انگلستان، همسر "بن نیکلسون" نقاش شهیر و دوست وهمکار "هنری مور" دیگر مجسمه ساز نامی انگلستان می‌شود.

این نمایشگاه به تجربه او در زمینه جانمایی مجسمه‌هایش در فضای شهری با استفاده از تکنیک فتوگرام و کلاژ اختصاص دارد و از سوی دیگر مبتنی بر مطالعه این هنرمند در عرصه رابطه مجسمه و معماری است.

آثار این نمایشگاه از مجموعه شخصی هنرمند برای نمایش انتخاب شده است.

فرانس پرس، آرت دیلی/ ۲۰ ژانویه

انتهای پیام/