سرویس تجسمی هنرآنلاین : حسین فخیمی طراح و مجسمه ساز که سال‌ها است زمینه‌های راه اندازی طرحی را با عنوان "شهر هنر" دنبال می‌کند در این خصوص به خبرنگار هنرآنلاین گفت: معتقدم؛ الان زمانی است که ضرورت دارد این شهرک ساخته شود و جوانان مستعد در آن دانش و تجربه را با هم آموزش ببینند.

رییس گروه تجسمی فرهنگستان هنر درباره اهداف و کاربردهای شهر هنر نیز توضیح داد: با اجرایی شدن این طرح می‌توان در رونق بازارهای داخلی و بین‌المللی، ایجاد زمینه کاربردی مجسمه سازی در صنایع مختلف، بهره‌گیری در فضاهای معماری و شهری، اشتغالزایی برای جوانان مستعد برنامه ریزی کرد. این شهرک در واقع محلی خواهد بود برای آموزش و فعالیت هنرجویان مجسمه ساز از مقطع دبستان تا مقطع دکترا که با چندین هدف و رویکرد، سال‌ها آن را مورد ارزیابی و مطالعه قرار دادم.

فخیمی در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه شهر هنر طرحی ایرانی و ملی است بیان کرد: شهرک هنر ما را با دوره‌ای از تاریخمان پیوند می‌دهد که هنر و صنعت ما در هم تنیده بود، اما از زمانی که از هنرمان دور شدیم دست نیاز به سمت غرب دراز کردیم. غربی که خود بسیاری از الگو‌ها و شیوه‌هایش را از شرق آموزش دیده بود. با اجرایی شدن طرح شهرک هنر، در حقیقت نسلی را تربیت خواهیم کرد که به صورت علمی و عملی این علوم را فرا می‌گیرند و می‌توانیم امید داشته باشیم که از طرح مبلمان شهری گرفته تا اتومبیل‌هایی که سوار می‌شویم تا لباسی که بر تن می‌کنیم و همه و همه از طرح‌های وطنی استفاده کنند.

حسین فخیمی، دکترای طراحی مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای زیبای مادرید و دارای نشان درجه یک‌ هنرمندی از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور از بنیانگذاران سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و از جمله برنامه‌ریزان تأسیس انجمن مجسمه‌سازان است که برای طراحی و ساخت مجسمه‌ صلح از دبیر کل یونسکو تقدیرنامه و بسیاری کشورهای دیگر دریافت نموده‌ است.

گفتنی است؛ حسین فخیمی که این طرح را از سال‌های قبل از انقلاب دنبال می‌کرده که در مقطع انقلاب و دوران جنگ آن را به تعلیق درآورد، او اکنون دوباره طرح ساخت این شهرک را پی‌گیری می‌کند.

انتهای پیام/