سرویس تجسمی هنرآنلاین : حمیده کمر روستا، نقاش جوان این نمایشگاه درباره آثارش به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: در این نمایشگاه ۱۸ اثر نقاشی و طراحی به نمایش درآمده است. آثار نقاشی دارای ابعاد ۱۳۰ در ۷۰ و کارهای طراحی‎ام ۴۵ در ۵۰ هستند. همه این آثار متعلق به سال ۹۱ هستند و در یک دوره کاری یک ساله خلق شده‌اند.

این هنرمند درباره انتخاب عنوان "آبی تند" و استفاده از رنگ آبی در همه آثار به نمایش درآمده در این نماشگاه گفت: رنگ اصلی که در همه این آثار از آن استفاده شده است آبی اولتارامارید است. رنگی که به آن بسیار علاقه دارم و در واقع بهتر است بگویم که رنگ دیگری در تابلو‌هایم دیده نمی‌شود. حس آرامشی که از رنگ آبی می‌‎گیرم باعث شد در آن دوره خاص از این رنگ زیاد استفاده کنم و این مجموعه را پدید آورم.

وی درباره آثار نقاشی به نمایش درآمده در این نمایشگاه افزود: در این کار‌ها علاوه بر عنصر رنگ آبی، یک سری فیگور زنانه نیز وجود دارد که در میان گروهی عروس دریایی هستند. شاید کاره فضای آرامی را تداعی کنند اما تضاد دو عنصر زن و عروس دریایی درگیری‌های ذهنی را نشان می‌دهد.

کمر روستا ادامه داد: البته کارهای طراحی نیز به همین موضوع اختصاص دارد ولی با تکنیک متفاوتی کار شده است.

حمیده کم روستا متولد سال ۱۳۶۴ است، نقاشی را در دانشکده هنر آموخته است و این نخستین نمایشگاه رسمی اوست.

نمایشگاه «آبی تند» تا ۲۴ آذر در گالری ویستا برپاست و علاقه‎مندان به بازدید از آن می‌توانند به گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان می‌رعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ مراجعه کنند.

انتهای پیام