سرویس تجسمی هنرآنلاین : با توجه به درخواست علاقه‌‌مندان و همچنین ادامه یافتن مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام، عبد الحسینی، دبیر نخستین سوگواره روایتگری چشم‌‌ها "پرتره اشک" گفت: نظر به برگزاری هرچه بهتر این سوگواره از لحاظ کمی و کیفی ، مهلت ارسال آثار تا تاریخ 30 آذر تمدید می‌‌شود.

فراخوان نخستین روایتگری «چشم ها» محرم، حریم حرم خدا و حرمت سنت حسین (ع) از راه می‌رسد. کربلا ، پیام‌آور عمیق ترین زخم هایی که بر پیکر زمین نشسته و رساترین فریادی که در دهلیز تاریخ پیچیده است را تداعی می‌کند. دوباره دل های بیقرار، مرثیه خوان شانه های بی‌تکیه و چشم های به خون نشسته می شود. به راستی در آن هنگامه ی اشک وخون، چشم ها چه دیده‌اند؟ چشم ها چه دیده‌اند از آن گل سرخ عاشق که در خون غلتید؟ بگذار این بار چشم ها سخن بگویند از آنچه که دیده‌اند و از آنچه که می‌بینند. مؤسسه توسعه هنرهای معاصر، نخستین سوگواره روایتگری «چشم‌ها» را برگزار می‌کند: به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و با هدف ارج نهادن به این حماسه مذهبی و به نمایش گذاشتن ژرفای اندوه و تألم و تعلق خاطر به فرهنگ عاشورا، روایتگری با موضوع « پرتره ی اشک» برگزار می‌شود. در این حرکت فرهنگی برآنیم تا با بررسی و تحلیل جایگاه چشم و اشک در حماسه عاشورا و همچنین اهمیت دیده‌ها در انتقال وقایع عاشورا به دوره‌های بعد و همچنین تأکید اسلام بر پاکی چشم به عنوان یک اصل مذهبی و با تکیه بر خلاقیت و هنر ، گامی کوچک در راه حفظ ارزش های فرهنگی - عاشورایی برداریم و در این راه به همگامی تفکرات خلاق و چشم های نافذ امیدواریم. لذا از کلیه هنرمندان ، عکاسان و علاقه مندان دعوت به عمل می‌ آید تا با بررسی شرایط و نحوه ی برگزاری سوگواره که در ذیل آمده، آثار خود را حداکثر تا 30 آذر برای ما ارسال نمایند.

محورهای فراخوان محرم و عکاسی با رویکرد به تصویر کشیدن نقش، حضور و مفاهیم « چشم» و « اشک » در تصاویر و عزاداری‌های سالار شهیدان امام حسین (ع) شرایط مسابقه 1- شرکت برای عموم علاقه‌ مندان آزاد است. 2- هر عکاس مجاز است حداکثر 5 قطعه عکس به دبیرخانه ارسال کند. 3- آثار ارسالی می‌توانند سفید و سیاه باشند. 4- اندازه عکس‌های ارسالی می‌بایست 20×30 سانتی متر با فرمت Tiff یا JPG با کیفیت 300dpi باشند. 5- عکس‌های موبایلی باید با رزولوشن طول حداقل 1200PX باشند. 6- مشخصات صاحب اثر شامل: نام، نام خانوادگی، تحصیلات، نشانی دقیق و شماره تلفن ثابت و همراه، موضوع عنوان و توضیحاتی مختصر در باب هر عکس در قالب یک فایل Word ذخیره و ارسال گردد. 7- حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی یا انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر محفوظ است. 8- ارسال آثار به منزله پذیرش کلیه شرایط خواهد بود. 9- تصمیم گیری در خصوص مسائل پیش‌بینی نشده بر عهده برگزارکننده خواهد بود. 10- درصورتی که بنا به تشخیص هیأت داوران اثر ارسالی به نمایشگاه راه یابد، ارسال عکس ضروری است. 11- عکس‌های منتخب ، گواهی حضور دریافت می کنند. 12- به عکس‌های ارسالی فاقد اطلاعات شخصی ترتیب اثر داده نخواهد شد. 13- عکس‌ها باید رویکرد اسنادی خود را حفظ نموده و پردازش تصاویر تنها در‌ حد تصحیح نور و رنگ باشد و نباید خدشه‌‌ای به وجه اسنادی تصاویر وارد شود. 14- ارسال اثر توسط عکاس و شرکت در مسابقه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌‌ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‏‌ای، عواقب حقوقی آن به عهده شرکت‌کننده است. 15- ارسال آثار می‌بایست به آدرس مؤسسه « توسعه هنرهای معاصر» پست و یا به info@tearportrait.com ارسال شوند . جوایز نفر اول : لوح تقدیر به همراه 3 سکه بهار آزادی نفر دوم : لوح تقدیر به همراه 2 سکه بهار آزادی نفر سوم : لوح تقدیر به همراه 1 سکه بهار آزادی تقویم اجرایی اعلام فراخوان : 93/08/04 همزمان با آغاز ایام محرم آخرین زمان ارسال آثار : 93/09/02 مصادف با 29 محرم زمان اعلام برگزیدگان : 93/09/12 اختتامیه و برگزاری نمایشگاه: 93/09/22 مصادف با اربعین حسینی. * آدرس: تهران، خیابان استاد نجات‌اللهی ، نرسیده به کریمخان، کوچه ارشد، شماره 10، طبقه سوم شرقی کد پستی: 1598774518

علاقه‌مندان می‌توانند جهت اطلاع بیشتر به سایت www.Tearportrait.com مراجعه کنند. انتهای پیام/