به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، کارگاه زیبایی‌شناسی و نقد عکس با تدریس دکتر محمدرضا شریف‌زاده از ۲۰ آبان ماه، سه شنبه‌ها در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در اوایل قرن بیست ویکم، بسیاری از نظریه پردازان هنری و بیش از هر زمان دیگری، شواهدی مبنی بر اینکه عکس‌ها می‌توانند در حکم شکلی هنری تلقی شوند را ارائه داده‌اند. ازطرف دیگر، در همین دوره بازار عکس‌ها، با عکسهایی که به بهای سنگینی فروخته می‌شوند، به سرعت در حال گسترش بوده وگالری‌های هنری امروزه بیش از پیش، مشتاقانه در حال گردآوری و نمایش این نوع عکس‌ها هستند. به طور کلی عکاسی در مدت زمان کوتاهی توانسته به نیاز بازارهای هنری جهان برای این کالای جدید قابل خرید و فروش پاسخ دهد.

این روند خلق کردن، به نمایش گذاشتن و دیدن عکس‌های هنری، زمینه را برای پیدایش دو مفهوم خلق عکس هنری و نگریستن به آن فراهم آورد، لذا دو مفهوم کلیدی نگرش و خلق بر اساس این نظریه‌پردازی و به ویژه نقادی هنری آثار عکاسی در دوران معاصر شکل می‌گیرد. امروزه فضای عکاسی بر پایه این دو مفهوم نظری و در بستر چالش‌های ایجاد شده توسط نقادی هنری بازتعریف می‌شود؛ فضایی اندیشه ورز که مهم‌ترین عنصر پدید آورنده عکاسی معاصر است.

در طی جلسات این کارگاه سعی خواهد شد تا بر پایه رویکرد‌های میان رشته‌ای نقد و نظریه‌پردازی به مفهوم سازی، نقادی، نظریه‌پردازی و سرانجام تولید متن توسط شرکت کنندگان در کارگاه و به عنوان خروجی نهایی این دوره پرداخته شود. همچنین بر پایه توجه به بنیان‌های نظری هنرعکاسی، قطعاً امکان تجربه­ ی خلق آثار هنری نیز در طول جلسات کارگاه فراهم خواهد شد.

علاقه مندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۸۸۳۱۰۴۶۳ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/