سرویس تجسمی هنرآنلاین: هرساله همزمان با روز جهانی قدس نمایشگاه‌های متعددی با این موضوع برپا می‌شود و امسال نیز با توجه به بالاگرفتن شدت حملات نسبت به مسلمانان در فلسطین توجه هنرمندان جهان بیشتر معطوف به این موضوع شده است.

موزه هنرهای معاصر فلسطین

موزه هنرهای معاصر فلسطین همزمان با روز قدس میزبان نمایشگاه عکس "بارش خون در غزه" است. این نمایشگاه شامل ۴۰ قطعه عکس در ابعاد ۵۰ در ۷۰ است که بمباران مناطق مسکونی غزه و بی‌دفاعی زنان و کودکان آن در قبال حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس را به تصویر کشیده است. این نمایشگاه تا ۲۰ مرداد ماه همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۵ پذیرای دیدار علاقه‌مندان است.

موزه هنرهای معاصر فلسطین در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر واقع است و بازدید از این نمایشگاه برای عموم علاقه‌مندان آزاد است. گالری پردیس ملت نمایشگاه کاریکاتور "غزه در خون" روز پنجشنبه 2 مردادماه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در گالری پردیس ملت افتتاح شد. این نمایشگاه با همکاری موسسه تصویرشهر و خانه کاریکاتور ایران برنامه‌ریزی شده است و شامل 61 اثر از 45 هنرمند 19 کشور جهان است که آثارشان در این نمایشگاه روی دیوار رفته است.

ایران، ایتالیا، چین، بلژیک، اندونزی، لهستان، برزیل، ترکیه، اردن، سوریه، مراکش، بحرین، سودان، عربستان سعودی، بلغارستان، مغولستان، فیلیپین، آذربایجان و فلسطین کشورهایی هستند که آثار هنرمندان آنها با موضوع حمایت از مردم غزه در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد. این نمایشگاه چکیده‌ای از آثار نخستین نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتور غزه است که در سال 87 از سوی خانه کاریکاتور ایران برگزار شد. این نمایشگاه کاریکاتور به مدت یک ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از نمایشگاه از تاریخ یاد شده تا عید سعید فطر از ساعت 12 تا ساعت 20 و از بعد از عید فطر تا پایان روز نمایشگاه از ساعت 11 تا ساعت 21 به گالری پردیس سینمایی ملت واقع در بزرگراه نیایش، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی 2 مراجعه کنند. گالری ابوالفضل عالی و خانه عکاسان به مناسبت روز جهانی قدس و در دفاع از ملت مظلوم فلسطین و غزه، نمایشگاه عکسی با موضوع فجایع غزه و راهپیمایی و حماسه آفرینی‌های مردم کشورمان در روز قدس در خانه عکاسان حوزه هنری برپا شده است. در گالری ابوالفضل عالی این نهاد نیز نمایشگاهی از آثار کاریکاتور هنرمندان جهان با موضوع حمایت از مردم غزه برپا شده است. انتهای پیام/320