به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، "سیمون سِلبِهر" (Simon Selbherr) پس از تحصیل در رشته‌های فرهنگ و زبان در دانشگاه، به عنوان یک هنرمند شروع به فعالیت و از سال 1990 فعالیت حرفه‌ای‌اش را در زمینه فرهنگ و پروژه‌‌های هنری و شرکت کردن در نمایشگاه‌ها، تئاتر، پروژه‌های مستند، نقاشی پرده‌های نمایش، مشاور هنرهای نمایشی و... آغاز کرده است. این هنرمند همچنین در نتیجه تحصیل پدرش در رشته تجزیه و تحلیل تضاد در مذاکرات، شروع به تحصیل و کار در این زمینه کرد. طراحی کردن و نوشتن اساسی‌ترین ابزارهای او در میان توانایی‌های مختلفش به حساب می‌آید. او تا کنون نمایشگاه‌های متعددی در کشورهای فرانسه، سوییس، آفریقا و... داشته است.

نمایشگاه طراحی های سیمون سلبهر با عنوان "خط پنهان" (Hidden‌ Line) در خانه هنرمندان ایران نخستین نمایشگاه او در ایران محسوب می‌شود.

سیمون سلبهر درباره برگزاری این نمایشگاه، گفت: من چند بار به ایران آمده‌ام اما اولین بار است که یک نمایشگاه برگزار می‌کنم. من فقط نمی‌خواهم یک نمایشگاه نقاشی برگزار کنم بلکه می‌خواهم فرهنگ کشورم را به دیگران بشناسانم و البته دلم می‌خواهد این تعامل دو طرفه باشد چون برای من و همسرم (که ایرانی است) واقعا جالب است که با هر دو کشور کار می‌کنیم.

او همچنین درباره صحبت کردن به زبان فارسی، افزود: من خوشبخت بودم که مادرم هم به ایران سفر کرده بود و من از آن طریق با چند نفر آشنا شدم و بعد کنجکاو شدم و به ایران سفر کردم. همیشه هم یادگرفتن زبان‌های مختلف را دوست داشتم و چند زبان از جمله زبان فارسی را یاد گرفتم. البته همیشه کار هنری می‌کردم، بعد از دانشگاه چند سال فقط با نقاشی زندگی کردم، بعد از آن دوباره رفتم دانشگاه و در رشته آنالیز و حل مشکلات جامعه تحصیل کردم، الان هم تجارت می‌کنم، هم نقاشی و فعالیت‌های دیگری هم دارم.

نمایشگاه "خط پنهان" از 23 تا 31 تیرماه در نگارخانه نامی خانه هنرمندان ایران دائر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت 14 تا 20 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه کنند.

انتهای پیام/