به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا ؛ مجید ملانوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه نقاشی معاصر در اردبیل از بررسی طرح ایجاد موزه هنرهای تجسمی در هر یک از استان‌های کشور خبر داد و گفت: برپایی نمایشگاه و یا دست کم یک گالری ثابت برای معرفی آثار هنرمندان استان ها یک ضرورت است..

وی گفت : این در حالی است که در بیشتر شهرها حتی یک نگارخانه برای معرفی آثار وجود ندارد.

وی با تاکید به این که هنرهای تجسمی ترسیم بخشی از فرهنگ بومی استان‌ها است بیان کرد: طرح ایجاد موزه در هر استان با جدیت دنبال می شود.

وی با اشاره به حضور موفق موزه هنرهای معاصر در استان های اهواز ، یزد و اصفهان استان اردبیل را مستعد ایجاد موزه هنرهای تجسمی دانست وگفت: ضعف ادبیات نقد در حوزه هنرهای تجسمی مشهود است و همچنان که حوزه های مختلف هنری توانسته اند به نقد مطلوب دست یابند هنرهای تجسمی نیز باید بتواند به سمت این مقوله گام بردارد.

ملانوروزی معتقد است حتی در کتب این هنر نیز نقد مطلوب طرح نشده و توانمندی هنرمندان به صورت توصیفی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران تاکید کرد: برای رشد کمی و کیفی باید مقوله نقد تخصصی به هنرهای تجسمی راه یابد.

وی همچنین از نمایش آثار چاپ سنگی در موزه هنرهای معاصر تهران خبر داد و افزود: تلاش بر این است در دو یا سه گالری به صورت مداوم نمایشگاه‌های فرعی برگزار شود.

ملانوروزی در زمینه انتقال برخی آثار هنرمندان از موزه های کشورهای دیگر گفت: برای تحقق این مطالبه که در زمینه معرفی آثار هنرمندان ضرورت ویژه دارد تلاش می شود.

انتهای پیام/