به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، پرفسور "اولریش مارزلف" ایران‌شناس آلمانی و پژوهشگر دایره المعارف قصه‌های عامیانه و تاریخ آثار چاپ سنگی ۱۳ اردیبهشت در خانه هنرمندان ایران سخنرانی می‌کند.

در این جلسه که به دبیری "شهروز مهاجر" پژوهشگر هنر و مترجم آثار "مارزلف" برگزار می‌شود، پرفسور "اولریش مارزلف" درباره "میرزا علی نقی خان خویی؛ نقاش سیاه قلم کتاب‌های چاپ سنگی دوره قاجار" صحبت می‌کند.

پرفسور "اولریش مارزلف" ایران‌شناس آلمانی و پژوهشگر دایره المعارف قصه‌های عامیانه و تاریخ آثار چاپ سنگی است. او از حدود بیست سال پیش درباره قصه‌های عامیانه فارسی تحقیق می‌کند و مقالات متعددی به زبان‌های آلمانی و انگلیسی نوشته است که برخی از آن‌ها را خود به فارسی ترجمه کرده است. آخرین اثر او کتاب "تصویر در چاپ سنگی" است که به تازگی به اتمام رسیده است. پرفسور "اولریش مارزلف"، همه نسخه‌های چاپ سنگی منتشره در این دوران را گردآوری کرده و به تحقیق و بررسی بر روی آن‌ها پرداخته است.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می‌توانند شنبه ۱۳ اردیبهشت از ساعت ۱۸ به تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

انتهای پیام/