به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی تهران؛ هادی مظفری با اشاره به اینکه این نقاشی ها توسط احمد منصوری نژاد به تصویر در آمده است، افزود: این بوم ها به ارتفاع 6 متر بوده و روی آن تمثال شهدا به تصویر در آمده است.

مظفری با تاکید بر اینکه حضور شهدا در زندگی ما همواره جریان دارد، افزود: باور قلبی ما این است که شهدا از میان ما نرفته اند و بنابراین با اکران این بوم های نقاشی در سطح شهر در لحظات تحویل سال و آغاز فصل بهار حضور آنها را در سطح شهر پررنگ تر می کنیم.

به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، این آثار با تکنیک ترکیبی حجم و نقاشی تلاش دارد تا لبخند شهدا را میهمان شهروندان و افرادی که به تهران سفر می کنند، نماید.

او با اشاره به اینکه جانمایی این تعداد بوم های نقاشی هفته آخر اسفند ماه آغاز می شود، گفت: در کنار اکران این بوم های نقاشی، برنامه ویژه برای اکران های فرهنگی برای شهادت حضرت زهرا(س) از سوی سازمان پیش بینی شده است.

مظفری با تاکید بر اینکه برای گرامیداشت مقام شامخ حضرت صدیقه طاهره، 12 اثر حجمی از القاب آن حضرت در سطح شهر تهران اکران می شود، افزود: این آثار حجمی در برگیرنده اسامی آن حضرت است که از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در سطح شهر اکران می شود.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری باتاکید بر اینکه این آثار حجمی فاطمی از 8 فروردین ماه و یک هفته قبل از شروع سالروز وفات آن حضرت در سطح شهر نصب می شود، ادامه داد: علاوه بر این فعالیت های پیش بینی شده در دستوالعملی مشخص به منظور فضاسازی سطح شهر به مناطق 22گانه شهرداری تهران ابلاغ شده است و مناطق شهرداری موظف هستند در خصوص اکران نشان ها و یادمان های فاطمی در سطح گسترده اقدام خواهند نمود.

انتهای پیام/

320