به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی گالری آریا این نمایشگاه مانند سه دوره گذشته با هدف جمع‌آوری مجموعه آثاری که ارزش هنری آن‌ها را اندازه اثر تعیین نمی‌کند، برای سویمن بار در قالب نقاشی و طراحی آثار هنرمندان پیشکسوت و باسابقه‌ را در کنار هنرمندان جوان در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهد. در دوره‌های گذشته، این نمایشگاه توانسته جای خود را در میان نمایشگاه‌های هنری باز کند به طوریکه تنها در روز افتتاحیه ۱۳۴ به فروش رسید که کامبیز درمبخش با فروش ۱۰ اثر و بهزاد شیشه گران با ۷ اثر پیشتاز این نمایشگاه در روز افتتاحیه شدند. این نمایشگاه در کنار هنرمندان جوان که‌گاه برای اولین بار اثرشان به روی دیوار می‌رود آثاری از کامبیز درمبخش، بهزارد شیشه گران، استاد بانگیز، علیرضا سعادتمند، رضا هدایت، رحیم مولاییان، رضوان صادق زاد و... را در فاصله قیمت ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان برای فروش به نمایش گذاشته است.

آریا اقبال درباره علت استقبال از نماشگاه "تابلوهای کوچک" با اشاره به استمرار این نمایشگاه گفت: به گمانم حتما استمرار داشتن این نمایشگاه‌ها در پذیرفته شدنش از جانب هنرمندان و مخاطبین تاثیر داشته است و خود موضوع هم برای عده‌ای جالب بوده است. امسال نسبت به دو سال گذشته ما متقاضیان بیشتری داشتیم. کسانی که دیگر می‌دانند چرا در ابعاد کوچک کار ارائه می‌دهند و چه موضوعاتی در ابعاد کوچک جواب مناسبی می‌گیرد وعده‌ای حتی فقط برای این موضوع کار می‌کنند. در واقع برخی کار‌ها هست که باید در ابعاد کوچک ارائه شود و اگر در ابعاد بزرگ کار شود معنایش به کلی تغییر می‌کند. مهم است هنرمند بداند هر کاری را با چه تکنیکی و در چه ابعادی کار کند.

وی با تاکید بر این نکته که در این دوره بیشترین تمرکز گالری روی این بود که کارهای با کیفیت روی دیوار برود درباره حضور آثار جوان‌ها در کنار پیشکسوت‌ها نیز گفت: ما یک فراخوان عمومی منتشر کردیم و از هنرمندان پیشکسوت هم جداگانه دعوت کردیم که اثر ارائه بدهند و در واقع هر کس به این موضوع علاقه داشت اثرش را ارائه داد و موضوع ما اصلا نام هنرمند نبود.

گفتنی است امسال بر خلاف سه دوره گذشته که نمایشگاه تابلوهای کوچک در کنار حراج برگزار می‌شد به شکلی مستقل در سال ۹۳ برپا خواهد شد. به گفته آریا اقبال، این اقدام برای این صورت گرفته که بشود روی بخش حراج به شکل جدی تری کار کرد.

در حالیکه در سه دوره گذشته نمایشگاه تابلوهای کوچک، دو دوره آن به نمایش آثار نقاشی و طراحی و تصویرسازی و یک دوره آن به عکس اختصاص داشت قرار است در سال ۹۳ یک دوره را نیز به ارائه آثار مجسمه‌های کوچک اختصاص بدهد.

گالری آریا در خیابان ولیعصر، بالا‌تر از سه‌راه شهید بهشتی، کوی زرین، پلاک ۱۰ واقع است و این نمایشگاه تا ۲۳ اسفندماه ادامه دارد.

گزارش تصویری مرتبط

انتهای پیام/