روشنا رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: این نمایشگاه سومین نمایشگاه نقاشی من است و نقاشی‌های این مجموعه را از مردادماه سال جاری تا یک هفته پیش از نمایشگاه خلق کرده‌ام و آثار این مجموعه‌ام تفاوت فاحشی با مجموعه‌های پیشینم دارد و با توجه به این که نقاشی‌های این مجموعه همسو با ایده اولی این مجموعه خلق شده‌اند، قصد دارم همچنان این ایده را پیگیری کنم.

او افزود: پیش از این مجموعه نقاشی‌هایم بازنمایی طبیعت به شیوه انتزاعی بود و برای خلق آثارم از خطوط نرم و روان استفاده می‌کردم؛ اما با توجه به تغییر و تحولی که در روحیه و شیوه زندگی‌ام به وجود آمد، تصمیم گرفتم که شیوه نقاشی‌ام را تغییر بدهم و نقاشی‌هایم متاثر از فضای اخیر از فضای انتزاعی طبیعت‌گرا به فضای هندسی و با رنگ‌های گرم گرایش پیدا کردند.

این نقاش با اشاره به تاثیری که از هنرمندان مینمالیست به ویژه هنرمندان آمریکایی گرفته است؛ گفت: در نقاشی‌های این مجموعه سعی کردم که خطوط تیز و خشن استفاده کنم و در این نقاشی‌ها فرم‌های هندسی به ویژه مثلث جایگاه ویژه‌ای دارند.

رستمی که در این نمایشگاه 9 نقاشی در ابعاد بزرگ را به نمایش گذاشته است درباره قطع نقاشی‌هایش گفت: به پیشنهاد دکتر سمیع‌آذر تصمیم گرفتم که ایده نقاشی‌های این مجموعه را در قطع بزرگ به اجرا برسانم و پس خلق یک اثر و حس خوبی که به من داد، تصمیم گرفتم که همچنان این ایده را به اجرا برسانم. برای این که بتوانم تجربیات جدیدی در این مجموعه کسب کنم قصد دارم به جز ورقه طلا و رنگ‌های گرم و زنده از متریال‌های دیگری نیز برای خلق نقاشی‌هایم استفاده کنم.

در مقدمه این نمایشگاه نوشته شده است:" زمین مادر جهان است. محل زایش است. زندگی می‌دهد، زندگی می‌گیرد. عاشق است و معشوق. تاریکی و امید است. موطن آدمی است در آن ریشه می‌دوانیم. خاستگاه ماست. زادگاه ماست برآیند روزهای زندگی‌مان از تولد تا مرگ است. جمع اضداد است. ضدیتش عینیت نقش ذهن ماست.

روشنا رستمی متولد 1362 اصفهان و کارشناس ارشد نقاشی از دانشگاه هنر و معماری است. او تاکنون سه نمایشگاه انفرادی داشته و در سه دوره نمایشگاه گروهی هفت نگاه و چندین نمایشگاه گروهی دیگر شرکت کرده است.

این نمایشگاه از 15 تا 26 آذرماه ادامه خواهد داشت.علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید ازاین نمایشگاه به نگارخانه والی واقع در میدان ونک، خیابان خدامی، شماره 72 مراجعه کنند.

انتهای پیام/320