به گزارش هنرآنلاین ، این چهارمین نمایشگاه انفرادى این نقاش جوان است که تاکنون آثارش فروش خوبی در دومین حراج تهران و هفت نگاه پنجم داشته است.

بهنوش فروتن در مجموعه نقاشى‌هاى تازه‌اش با عنوان «کهکشان من» دنیاى تازه از فرم‌هاى انتزاعى را پیش روى مخاطب قرار مى‌دهد که شمارى از آنها در مرزى میان فیگوراتیو و مدرنیسم اکسپرسیونیستى در حرکتند.

عرفان و معنویت و نیز تلاش بشر براى نائل آمدن به منبع نور رازهایی است که کهکشان فروتن آنها را با دیدارکنندگانش در میان مى‌گذارد. آثارى که انسان را از جنین مادرى رصد مى‌کند و او را تا دالانى از نور همراهى مى کند.

حدود ٢٥ تابلوى بزرگ و کوچک فروتن در این نمایشگاه با تکنیک رنگ روغن و اکرلیک روى بوم در دو سال اخیر خلق شده اند؛ بوم هایى که در تونالیته‌هاى رنگى، زمینه تیره و سیاه دارند اما هر یک از آنها در مرکز ثقل شان شعاعى از نور را به مخاطب نوید مى دهند.

بهنوش فروتن متولد ١٣٥٦ تهران است. او پیشتر آثارش دو بار در کانادا و چندین گالرى داخلى در قالب نمایش هاى انفرادى و گروهى ارائه شده است ؛ اما عمده آشنایى رسانه هاى ایران با این بانوى هنرمند به واسطه موفقیت مجموعه نقاشى «درها» به ویژه درهاى خمین او در هفت نگاه پنجم و نیز فروش فوق العاده اثرى از مجموعه «درخت ها» ى وى در دومین حراج تهران است.

«کهکشان من » ، ساعت 16 روز جمعه یکم آذر در گالرى شکوه واقع در فرمانیه ، بلوار اندرزگو ، خیابان سلیمى شمالى کوچه امیر نورى پلاک ١٩ آغاز به کار مى کند.

این نمایشگاه تا 6 آذر ماه دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می توانند همه روزه از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

انتهای پیام/