به گزارش هنرآنلاین ؛ محمدرضا مجیدی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو در بازید از این نمایشگاه که به همت شرکت فرهنگ فیلم تهران برپا شده است، گفت: هشت سال دفاع مقدس تنها سیاسی نبود بلکه موضوعی فرهنگی و حیثیتی بود و هست و دستاوردهای آن را باید از طریق هنر و ابزار هنری به نسل جوان معرفی کرد.

وی افزود: در حال حاضر اگر بخواهیم صحنه‌های به یاد ماندنی جنگ و دفاع‌مقدس را برای نسل‌های امروز و آینده بشناسانیم باید در قالب‌ اقدامات فرهنگی و هنری این کار صورت گیرد.

مجیدی گفت: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس از حیثیت خود دفاع کردند و این رازی بود که به پیروزی‌شان انجامید.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در یونسکو دفاع مقدس را نماد دلیری و پایداری جوانان این مرزوم بوم دانست و افزود: باید این آثار به صورتی به نمایش درآید که رشادت این غیور مردان را روایت کند.

وی ضمن تقدیر از این اقدام فرهنگی و هنری شرکت فرهنگ فیلم تهران اظهار کرد: باید مسئولان طوری برنامه ریزی کنند که به غیر از هفته دفاع مقدس، در ایام دیگر نیز مروج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی دلیر مردانی باشند که شجاعانه از این مرز و بوم دفاع کردند.

در جریان بازدید وی، امیر عباس تقی پور مدیر عامل فرهنگ فیلم تهران، جزئیات برگزاری این نمایشگاه و فعالیت های فرهنگی و هنری این مجموعه را تشریح کرد.

وی گفت: برخی از آثار تولیدی این شرکت در قالب نمایش های ویدیویی مورد استقبال هم میهنان خارج از کشور قرار گرفته است.

انتهای پیام/320