به گزارش هنرآنلاین، دبیرخانه نخستین مسابقه‌ عکاسی رضوی «جاده‌ ولایت» در اداره کل کانون استان خوزستان، هم‌زمان با برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام، فراخوان این مسابقه را با هدف، اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، آشنایی و شناخت نسبت به مسیر ورود حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام به ایران و شناسایی استعدادهای برتر عکاسی سراسر کشور در عرصه فرهنگ رضوی اعلام کرد.

عبدالنبی شاکریان دبیر اولین مسابقه‌ی عکاسی رضوی "جاده‌ی ولایت" با بیان این که موضوع این مسابقه، عکاسی از مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا علیه‌السلام است گفت: کودکان و نوجوانان علاقه‌مند می‌بایست در روز 14 شهریور 1392 با حضور در شلمچه از مراسم ورود کاروان نمادین امام رضا علیه‌السلام به ایران که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار می‌شود عکاسی کنند.

وی با اشاره به این که جاده ولایت به مسیر مدینه تا مرو گفته می‌شود که امام رضا علیه‌السلام در ۲۵ ذی‌القعده سال ۲۰۰ هجری برابر با ۵ تیر ۱۹۵ شمسی در آن راهی شدند، توضیح داد: مسیر حرکت امام رضا علیه‌السلام در داخل ایران از شلمچه شروع شده است و بعد از آن به ترتیب از شهرهای آبادان، اهواز، بهبهان، سده فارس، ابرکوه، دهشیر، تفت و... گذشته‌اند که قدمگاه‌هایی از حرکت امام هشتم شیعیان وجود دارد که مستندترین قدمگاه شناسایی شده، مربوط به دهسرخ است بعد از آن نیز مسیر را تا سناباد و مرو ادامه دادند.

در این میان علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه همچنین می‌توانند در صورت برگزاری مراسم ورود نمادین امام رضا علیه‌السلام در هرکدام از این شهرهای مسیر حرکت امام رضا علیه‌السلام در ایران و عکاسی از این مراسم‌ها و ارسال آن به دبیرخانه این مسابقه در اولین دوره‌ی عکاسی جاده‌ی ولایت شرکت کنند. مدیرکل کانون استان خوزستان پیرامون شرایط شرکت در این مسابقه نیز گفت: تمامی کودکان و نوجوانان علاقه‌مند سراسر کشور مجاز به شرکت در این مسابقه هستند.

وی افزود: هر عکاس می‌تواند 10 عکس دیجیتال به صورت سیاه و سفید یا رنگی به دبیرخانه‌ی این مسابقه تحویل دهد. شاکریان با بیان این که عکس‌های گرفته شده با دوربین یا تلفن همراه نیز پذیرفته می‌شود خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان در پایان مراسم باید آثار خود را به دبیرخانه مستقر در محل برگزاری مسابقه که توسط کانون در شلمچه برپا خواهد شد تحویل دهند و فرم شرکت در مسابــقه را پر کنند.

این مدیر فرهنگی در ادامه با بیان این که داوری این مسابقه در سه بخش گروه سنی 7 تا 9 سال، 10 تا 12 سال و 13 تا 17 سال انجام خواهد شد بیان داشت: به رتبه اول این مسابقه در هر گروه سنی، تندیس جشنواره، لوح تقدیر، بسته فرهنگی، کمک هزینه سفر زیارتی به مبلغ 300 هزار تومان و چاپ اثر در کتاب «عکاسی جاده‌ی ولایت (رضوی)» تعلق خواهد گرفت.

وی همچنین افزود: به رتبه دوم در هر گروه سنی نیز، تندیس جشنواره، لوح تقدیر، بسته فرهنگی، کمک هزینه سفر زیارتی به مبلغ 200 هزار تومان و چاپ اثر در کتاب "عکاسی جاده‌ی ولایت (رضوی)" اهدا خواهد شد. شاکریان جایزه رتبه سوم هر گروه سنی این مسابقه را تندیس جشنواره، لوح تقدیر، بسته فرهنگی، کمک هزینه سفر زیارتی به مبلغ 100 هزار تومان و چاپ اثر در کتاب "عکاسی جاده‌ی ولایت (رضوی)" اعلام کرد.

دبیر اولین مسابقه عکاسی رضوی جاده‌ی ولایت در ادامه اعلام کرد: برای دسترسی علاقه‌مندان به اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در این برنامه، وبلاگ این مسابقه را با تلاش روابط عمومی اداره کل کانون استان با نام «جاده‌ی ولایت» به آدرس aksrazavi.blogfa.com راه‌اندازی کردیم که در آن علاقه‌مندان می‌توانند ضمن کسب جدیدترین اخبار مربوط به این مسابقه، فراخوان، ملاک‌های داوری، فرم ثبت نام، پوستر و ... را از این وبلاگ دانلود کنند.

وی هم‌چنین یادآور شد: شرکت‌کنندگانی که از دیگر مراسم مختلف ورود نمادین کاروان امام رضا علیه‌السلام در شهرهای دیگر کشور عکاسی می‌کنند باید تا تاریخ 14 شهریور عکس‌های خود را به همراه فرم ثبت نام یا به نشانی پستی دبیرخانه واقع در استان خوزستان- اهواز- امانیه - پیچ استادیوم جنب پارک حجاب- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان و یا به نشانی الکترونیکی aksrazavi92@gmail.com ارسال کنند.

برگزیدگان این مسابقه طی مراسمی در 20 شهریور 1392 از طریق سایت‌های کانون معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/ 65/