به گزارش هنرآنلاین، در فراخون دوره جامع آموزش عکاسی نوین آمده است؛ فقر آموزش، ضعف منابع جامع و عدم بررسی یک‌پارچهٔ عکاسی شهری، انگیزهٔ برگزاری سلسله نشست‌هایی در این باب را فراهم کرده است؛ بر آن شدیم تا با گردآوری مباحث نظری و تحقیقی، دورهٔ آشنایی تحلیلی نظری با عنوان "عکاسی نوین شهری" را به مدت پنج روز و با حضور هفت مدرس دانشگاه: اسماعیل عباسی، محمد ستاری، شهریار توکلی، رهام شیراز، مهدی وثوق نیا، کیارنگ علایی، محسن بایرام‌نژاد در 15 عنوان نشست از شنبه نه شهریور الی چهارشنبه ۱۳ شهریور در شهر یزد برگزار کنیم.

این دوره آموزشی متشکل از دو بخش: سخنرانی و بررسی آثار یک عکاس است.

در بخش بررسی آثار یک عکاس: شرکت کنندگان با ارسال عکس‌ها و انتخاب استاد راهنمای خود از بین مدرسین این دوره، به صورت خصوصی و رودررو به مشورت و نظر خواهی می‌پردازند.

به دلیل محدودیت زمانی و هم چنین رقابتی بودن بخش بررسی آثار یک عکاس، آثار ارسالی برای شرکت در این بخش توسط تیم سه نفره‌ای متشکل از محسن خیرخواه، محمد امین نادی، محسن یزدی‌پور انتخاب می‌شوند.

در مرحلهٔ بعدی، هر یک از اساتید دوره یک نفر از مراجعان خود را به عنوان نامزد بخش ارتیست تاک انتخاب کرده و در ‌‌نهایت از بین هفت نامزد این بخش، یک نفر به معرفی تجربیات هنری خود در بخش آرتیست تاک می‌پردازد.

در این دوره نشست های مقدمه‌ای بر مستندگرایی سخنران محسن بایرام‌نژاد ، شکل‌گیری عکاسی شهری در قرن 19 سخنران شهریار توکلی ، سیری بر عکاسی شهری قرن بیستم سخنران کیارنگ علایی، نگاهی به مستندنگاری در دوسالانهٔ یازدهم و دوازدهم عکس ایران سخنران محمد ستاری،نگاهی به مستندنگاری در پنج دوره جشنواره ملی عکس مشهد سخنران کیارنگ علایی،بررسی آثار یک عکاس: (portfolio review)،با حضور اسماعیل عباسی، دکتر محمد ستاری، شهریار توکلی، کیارنگ علایی، رهام شیراز، مهدی وثوق نیا، محسن بایرام نژاد، نگاهی به چند پروژهٔ عکاسان معاصر ایران سخنران مهدی وثوق نیا ،اخلاقیات در عکاسی مستند سخنران اسماعیل عباسی، عکاس امروز یک پدیدار‌شناس سخنران رهام شیراز و بینابینیت در عکاسی خیابانی سخنران رهام شیراز برگزار می شود.

علاقه مندان به شرکت در این بخش یک تا سه مجموعه عکس و یک فولدر حاوی حداکثر ۱۵ فریم تک‌عکس با رویکرد مستند شهری خود را حداکثر تا ۱۴ مرداد ماه به پست الکترونیکی u.p.n@outlook.com ارسال کنند.

طول عکس‌ها حداکثر ۱۰۰۰ پیکسل و با رزولوشن ۷۲ پیکسل ارسال شود. علاقمندان تا 14 مردادماه می تواند اثاران را ارسال کنند.

عکس‌های ارسالی توسط تیم سه نفره‌ای متشکل از محسن خیرخواه، محمد امین نادی، محسن یزدی‌پورانتخاب می‌شوند.

هزینه ثبت نام در این دوره بدون اسکان و برای علاقه مندان ساکن یزد مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

علاقمندان برای شرکت در این دوره می توانند با آدرس u.p.n@outlook.com و شماره تلفن ۰۹۱۳۱۵۸۵۵۴۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

320/32