کامبیزدرمبخش در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی هنرآنلاین درباره ضرورت راه اندازی شبکه تلویزیونی هنر گفت: با تغییر و تحولاتی که بزودی در عرصه مختلف ملی بوجود خواهد آمد؛ بی شک هنرمندان عرصه های مختلف از دولت مطالبات خاص خودشان را خواهند داشت و یکی ازاین مطالبات راه اندازی شبکه تلویزیونی سراسری هنراست.

وی افزود: سال هاست که در کشورهای جهان حتی برخی کشورهایی که هنوز توسعه اقتصادی چندانی پیدا نکرده اند؛ شبکه های تخصصی هنر راه اندازی شده است و در طول روزها برنامه های متنوع هنری از این شبکه ها پخش می شود، اما متاسفانه در ایران هنوز شبکه ای برای هنر راه اندازی نشده است.

این هنرمند پیشکسوت که نشان عالی هنری را سال پیش دریافت کرد، ادامه داد: البته برای تحقق و راه اندازی چنین شبکه ای باید نظرسنجی صورت گیرد و به بهترین شکل ممکن این شبکه راه اندازی شود.

درمبخش ادامه داد: یکی از مهمترین نکاتی که برای راه اندازی شبکه هنر باید به آن توجه کرد؛ بی طرف بودن این شبکه است و این شبکه نباید امکانات خود را تنها به هنرمندان خاص اختصاص دهد. همچنین این شبکه برنامه هایش را باید در ساعتی پخش کند که هنرمندان بتوانند با فراغ بال از آنها استفاده کنند.

این کاریکاتوریست با بیان این مطلب که از هر کمکی که برای ترویج هنر در جامعه لازم باشد، دریغ نخواهد کرد گفت: من برای راه اندازی این شبکه اگر کمکی لازم باشد، بی دریغ دراختیار برنامه سازان این شبکه خواهم گذاشت.

او درباره ضرورت پرداختن به آموزش هنردر این شبکه گفت: من بارها گفته ام که هنر آموزش دادنی نیست اما به عنوان یک هنرمند پیشکسوت می توان تکنیک های هنری را در این برنامه ها آموخت و من هم حاضرم این تکنیک ها را آموزش دهم.

انتهای پیام/

320/32