به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی هنرآنلاین، 17 اثر چاپ سلیک اسکرین روی مقوا که حسن‌زاده آنها را با موضوع پهلوانی کار کرده است، به مدت 12 روز در نگارستان آن به نمایش درمی‎آید.

با آنکه ابعاد این آثار 4/20 در 2/10 متر است، در واقع این تابلوهای بزرگ اتود آثار بزرگتری هستند که پیش از این در نمایشگاه "آرت دوبی" به نمایش گذاشته شده بود. آثار اصلی این هنرمند که به شکل تزییناتی برای یک گنبد بزرگ کار شده بود، به فروش رفته است و این نمونه‎های کوچکتر می‎‌تواند به عنوان آثاری مستقل دوباره دیده شده و مورد توجه قرار گیرد.

خسرو حسن‌زاده متولد 1342 در تهران است. او پس از تعلیم زیر نظر آیدین آغداشلو و تحصیل در دانشگاه هنر تهران، در سال 2003 موفق به اخذ بورس تحصیلی از مرکز هنری سیته پاریس شده است.

حسن‌زاده برگزاری نمایشگاه‌هایی را در تهران، لندن، بیروت، دمشق، دوبی و آلمان را نیز در کارنامه خود دارد. آثار این نقاش در بخش غیر رقایتی پنجاه وسومین دوسالانه ونیز و در نمایشگاه دیوان شرق و غرب نیز شرکت داده شده اند. او یکی از هنرمندان مطرح ایرانی به حساب می آید که آثار نقاشی، چاپ دستی و گاه کلاژ او با مضامین ایرانی اسلامی با تکیه بر فیگور انسان خلق شده اند.

نمایشگاه "هفت خوان" جمعه 10 خرداد افتتاح می‏شود و تا 22 خرداد در نگارستان آن به نشانی ونک، خیابان سئول، پلاک 40 برپاست.

انتهای پیام/ 65/32