به گزارش هنرآنلاین در بخشی از مقدمه این فراخوان آمده است: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی است که هیچ‌گاه بطور کامل ریشه کن نخواهد شد. اما با تدبیر، اندیشه و تلاشی مخلصانه حداقل می‌توان آنرا به کنترل در آورد. بر این اساس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در راستای وظایف خود در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، با بهره گیری از تأثیر هنر و هنرمندان متعهد و با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، سازمان بهزیستی خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مؤسسه فرهنگی هنری ارمغان فرهنگ و اندیشه، انجمن عکاسان خراسان رضوی و همراهی انجمن‌ها و گروه‌های فعال عکاسی تلاش می کند تا با استفاده از نگاه تیزبینانه هنرمندان عکاس در جهت ارتقاء سطح آگاهی و فرهنگ عمومی اقشار مختلف جامعه پیشگیری از اعتیاد را سرلوحه فعالیت‌های فرهنگی هنری قرار داده و مسابقه سراسری عکس با عنوان "انسان-‌اعتیاد" و راه‌های پیشگیری را برگزار کند.

هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه باید آثار خود را در موضوعاتی چون نقش ورزش و فعالیت‌های مناسب تربیت بدنی در پیشگیری اولیه از اعتیاد، نقش دین و باورهای اعتقادی و فعالیت‌های مذهبی در پیشگیری اولیه از اعتیاد، نقش روابط سالم و عاطفی خانوادگی در پیشگیری اولیه از اعتیاد، نقش خانواده و مهارت‌های فرزندپروری در پیشگیری اولیه از اعتیاد، نقش محیط‌های آموزشی (مدرسه و دانشگاه) در پیشگیری اولیه از اعتیاد، نقش محیط‌های کاری (ادارات و کارخانه‌ها) در پیشگیری اولیه از اعتیاد و نقش محله‌های شهری و روستایی در پیشگیری اولیه از اعتیاد به دبیرخانه ارسال کنند.

همچنین حضور تمامی عکاسان از سراسر ایران در این مسابقه آزاد است. هر عکاس مجاز به ارسال هشت عکس به صورت تک عکس است و عکس‌ها می توانند تک رنگ، سیاه سفید و رنگی، آنالوگ و یا دیجیتال باشند.

شرکت کنندگان باید دقت کنند که عکس‌ها در اندازه 30 در 40 سانتیمتر و dpi300 در فرمت jpg و یا tif بر روی cdیا dvdارسال شوند و نیازی به ارسال نسخه چاپی عکس‌ها نیست.

بر اساس آنچه در فراخوا آمده است، برگزارکننده تنها ویرایشی را بر روی عکس می‌پذیرد که سندیت عکس را از بین نبرد، البته تنظیم نور و کنتراست و اصلاح رنگ و یا اصلاح کادر قابل پذیرش است. همچنین برگزارکننده با توجه به اصل پویایی و پیشرفت و همچنین احترام به عکاس و مخاطب و برای کاهش ارسال آثار تکراری در مسابقه‌ها و جشنواره‌های مشابه قبلی، عکس های اکسپوز شده از سال 1389 به بعد را می‌پذیرد.

برگزارکننده مجاز است تا از عکس‌های منتخب گروه داوران در امور مربوط به تبلیغات دبیرخانه، نمایشگاه ویا چاپ کتاب با ذکر نام عکاس استفاده کند.

آثاری که مورد پذیرش داوران قرار نگرفته باشند عودت داده نشده و cd یا dvd آثار مذکور معدوم خواهد شد.

برگزار کننده ضمن به کاربردن ‌نهایت کوشش خود در حفظ و نگهداری cdیا dvd های ارسالی هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب را نمی‌پذیرد.

ضروری است هر عکاس نام، نام خانوادگی، شماره تماس تلفنی، آدرس محل سکونت، نشانی پست الکترونیکی خود و عنوان عکس، محل و تاریخ عکاسی هر عکس را به طور کامل مطابق با فرم فراخوان تکمیل و بر روی cd یا dvd به همراه آثار ارسال کند.

به تمامی آثار راه یافته به بخش مسابقه گواهی پذیرش اثر اهداء خواهد شد. به هر اثر راه یافته به بخش مسابقه مبلغ 400 هزار ریال به عنوان حق‌التألیف برای عکاس تعلق خواهد گرفت.

گروه داوری این مسابقه عبارتند از فرامرز عامل بردبار، حمیدرضا گیلانی‌فر، مرتضی لطفی، سیدعلی سیدی، قدیر وقاری شورچه و دبیری این رویداد هنری برعهده علی مقدسی است.

جوایز: نفر اول: تندیس مسابقه لوح تقدیر 12 میلیون ریال نفر دوم: تندیس مسابقه لوح تقدیر هشت میلیون ریال نفر سوم : تندیس مسابقه لوح تقدیر پنج میلیون ریال

علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه عکاسی انسان-اعتیاد تنها تا 20 خرداد 1392 برای ارسال آثار خود فرصت دارند و داوری آثارنیز 23 خرداد 1392 انجام خواهد شد.

آثار منتخب، پس از برگزاری مسابقه نمایشگاهی تحت عنوان انسان- اعتیاد و راه‌های پیشگیری، همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر یکم تا ششم تیرماه 1392در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

هنرمندان عکاس آثار خود را به دبیرخانه مسابقه به نشانی مشهد، خیابان سناباد، خیابان سلمان فارسی، بین سلمان فارسی هفت و نه ، پلاک 36 ، آموزشگاه آزاد سینمایی موج نو ارسال کنند.

انتهای پیام/

کدخبر: 65/32