به گزارش هنرآنلاین علی دولتشاهی، رییس هیات مدیره گروه "ری را" با اعلام این خبر گفت :نگارخانه "ری را" با هدف حمایت و بازشناساندن جریان نوین هنری ایران در منطقه و عرصه‌های گسترده بین‌المللی در مرکز استراتژیک تجاری دوبی (DIFC ) تاسیس شده است و در آخرین روزهای سال 91 نمایشگاهی مشترک از دو استاد برجسته یعنی پرویز کلانتری و علی شیرازی را برپا می کند تا جلوه های جذاب بصری هنر ایران را پیش روی مخاطبان جهانی قرار دهد .

دولتشاهی با اشاره به این نکته که از هر نمایشگاه "ری را" قریب به چهار هزار نفر هنرمند و هنرشناس از اقصی نقاط دنیا دیدن می کنند ، یادآور شد : مدتها برای برپایی نمایشگاهی در آستانه نوروز که با آرت فر مهم "آرت دوبی" همزمان است ، رایزنی کرده ایم و سرانجام تصمیم گرفتیم آثاری را به تماشا بگذاریم که هویت ایرانی اسلامی را بازتاب دهد؛ آثاری که سرزمین اندیشگی و صلح طلب مان را هنرمندانه به تصویر می کشند و چنانکه در ذات ایرانی ست ،آرامش و معنویت را به مخاطب القاء می کنند .

او افزود :بر همین مبنا 12 اثر دیده نشده استاد پرویز کلانتری را در کنار هفت اثر تازه از استاد علی شیرازی به تماشا می‌گذاریم ؛ آثار پرویز کلانتری تلفیقی از دوره های مختلف کاری این هنرمند است که روح معماری عارفانه ایرانی ،اسطوره‌ها،همنشینی خطوط کوفی و جلوه های تصویری ایرانی را در خود دارند و از ایشان تابلوهای تازه ای چون "حضرت یوسف" هم به نمایش می گذاریم که سوژه ای کمتر دیده شده از این چهره تاثیر گذار جریان نوین نقاشی مان است .

اما از استاد علی شیرازی که آوازه نستعلیق های درشت ایشان در منطقه نهادینه شده و در کریستیز گذشته نیز به عنوان پدیده حراج مطرح شده بودند،هفت تابلویی که به تازگی خلق شده را رونمایی می کنیم که دو اثر سوره مبارکه "حمد" در میانشان می درخشد و پنج اثر دیگر،خطوط پر پیچ و تاب خیره کننده نستعلیق ایرانی ست که در سبک ایشان شهرت بسیار دارند ."

دولتشاهی با تاکید بر اقبال بلند این دو هنرمند ایرانی در حراج های معتبر بین المللی ، اظهار امیدواری کرد تا نمایش آثار توامان آنها در کنار هم بتواند زوایای تازه ای از قدرت بلامنازع هنر ایران در منطقه خاورمیانه را به مخاطبان جهانی یادآوری کند.

او در پایان خاطر نشان کرد : " DIFC قلب تجاری خاورمیانه است و کالری " ری را" از حضور در این مرکز استراتژیک اقتصادی ،برنامه های بلند مدت مدونی برای اعتلای هنر ایران دارد . اقتصاد هنر ایران نیازمند هوای تازه است و این مهم در سایه تبلیغات علمی و بازار یابی های حرفه ای میسر است. گالری "ری را" در این زمینه برنامه های مطالعاتی دقیقی دارد که با همکاری نخبگان هنری و مسئولان دستیابی به آن کاملا میسر است . "

بر اساس این خبر، تازه ترین نمایشگاه گالری ری را ساعت 19 روز یکشنبه - 27 اسفند ماه - آغاز به کار می کند و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 20 (شنبه ها 12 ظهر تا 18 ) از این آثار دیدن کنند . گالری ری را که در طبقه همکف DIFC واقع شده است، روزهای جمعه تعطیل است .

انتهای پیام/31